Wszystkie wpisy chronologicznie

Kategorie
Wymagania

Uprawnienia budowlane elektryczne a uprawnienia SEP

Co różni uprawnienia budowlane elektryczne oraz uprawnienia SEP? Kto wydaje uprawnienia i jaki zakres czynności można wykonywać? Wymagania i termin ważności.

Kategorie
Wymagania

Uprawnienia budowlane gdy jedynie drugi stopień studiów jest odpowiedni

Czy osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie jedynie na II stopniu studiów, może ubiegać się o uprawnienia budowlane? Jakie wymagania należy spełnić?

Kategorie
Wymagania

Gdzie złożyć wniosek o uprawnienia budowlane?

Gdzie należy złożyć wniosek o uprawnienia budowlane? Czy wniosek musi zostać złożony w miejscu zamieszkania? Jaką komisję kwalifikacyjną wybrać w przypadku stałego pobytu za granicą?

Kategorie
Egzamin Wymagania

Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Kiedy i w jakich okolicznościach należy złożyć wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane. Co zawiera wniosek o ponowny egzamin i gdzie się go składa. Wzór wniosku w PDF.

Kategorie
Wymagania

Postępowanie kwalifikacyjne na uprawnienia budowlane

Na czym polega postępowanie kwalifikacyjne o uprawnienia budowlane i z jakich etapów się składa? Wymagane dokumenty i procedury formalne jakie należy spełnić.

Kategorie
Wymagania

Jak zmieniały się koszty uzyskania uprawnień budowlanych w PIIB i IARP od 2015 roku

Sprawdź jak zmieniały się opłaty za uzyskanie uprawnień budowlanych i architektonicznych od 2015 do 2021 roku. W której izbie taniej uzyskać uprawnienia budowlane? Jaka jest cena za uprawnienia budowlane?

Kategorie
Wymagania

Kalkulator specjalności uprawnień

Kalkulator specjalności uprawnień budowlanych. Podaj wykształcenie: kierunek studiów lub posiadany tytuł zawodowy i sprawdź o jakie uprawnienia budowlane możesz się ubiegać.

Kategorie
Wymagania

Jak zweryfikować wykształcenie gdy nazwa kierunku jest nieodpowiednia

Poradnik dotyczący procedur obowiązujacych przy weryfikacji posiadanego wykształcenia, w sytuacji gdy nazwa kierunku nie jest zgodna z zakresem studiów wymienionym w rozporządzeniu.

Kategorie
Wymagania

Wykształcenie do uprawnień budowlanych

Jakie wykształcenie jest wymagane do uzyskania uprawnień budowlanych? Zasady kwalifikacji i weryfikacji wykształcenia przez izby. Dokumenty potwierdzające wykształcenie. Wykształcenie uzyskane za granicą a polskie uprawnienia.

Kategorie
Praktyka Wymagania

Kalkulator wykształcenia i praktyki

Kalkulator wykształcenia i praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych. Podaj specjalność, rodzaj i zakres uprawnień jakie Cię interesują i sprawdź jakie wymagania musisz spełnić.

Kategorie
Wymagania

Terminy kwalifikacji i składania dokumentów do sesji 1 / 2021 w PIIB (Wiosna)

Informacja o terminach składania wniosków o nadanie uprawnień budowlanych w poszczególnych okręgowych izbach inżynierów budownictwa. Informacje dotyczą egzaminów w PIIB w sesji 1/2021 Wiosna.

Kategorie
Uprawnienia architektoniczne Wymagania

Regulamin postępowania kwalifikacyjnego IARP

Regulamin postępowania kwalifikacyjnego w sprawach nadawania uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej, zawiera zasady postępowania kwalifikacyjnego w sprawach nadawania uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej.  Został zatwierdzony zgodnie z uchwałą nr O-38-IV-2014 Krajowej Rady Izby Architektów RP…