Wszystkie wpisy chronologicznie

Kategorie
PIIB

Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych

Nowości w PIIB w 2024 roku. Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych dostępne w portalu i aplikacji PIIB. Udogodnienie dla inżynierów.

Kategorie
Opłaty Uprawnienia architektoniczne

Wyższe opłaty za uprawnienia architektoniczne od 2024 roku

Nowe stawki opłat za egzamin i kwalifikacje na uprawnienia architektoniczne. Od 8 marca 2024 kolejna podwyżka kosztów egzaminacyjnych w IARP.

Kategorie
PIIB

Komisja do spraw Cyfryzacji Krajowej Rady PIIB

PIIB ustanawia Komisję do Spraw Cyfryzacji! Nowe technologie BIM i SEOD zmienią polski sektor budowlany i sprawią, że będzie bardziej nowoczesny.

Kategorie
Informacje

PIIB wzywa do utworzenia ministerstwa budownictwa

Polska Izba Inżynierów Budownictwa lobbuje na rzecz utworzenia oddzielnego ministerstwa budownictwa. Jakie argumenty za tym przemawiają.

Kategorie
Informacje

Krajowa Rada PIIB obradowała w lutym 2024

Kolejne spotkanie Krajowej Rady PIIB w 2024 roku. Jakie ustalenia i wnioski ustalono w prawie zbliżających się zjazdów izb budownictwa.

Kategorie
PIIB Prawo

Wyjaśnienia do decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych

PIIB wyjaśni Twoje uprawnienia budowlane zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego. Poznaj obowiązujące procedury oraz terminy.

Kategorie
Opłaty

Zaliczenie składek członkowskich PIIB w koszty firmowe

Czy składki członkowskie opłacane w PIIB oraz opłaty za obowiązkowe ubezpieczenie OC można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w firmie?

Kategorie
PIIB

Czym się zajmuje rzecznik odpowiedzialności zawodowej

Co robi rzecznik odpowiedzialności zawodowej w PIIB. Statystyki spraw i skarg z zakresu odpowiedzialności zawodowej inżynierów. Ile skarg co roku?

Kategorie
Informacje

Narada szkoleniowa Krajowej Komisji Rewizyjnej PIIB 1 / 2024

Informacje o spotkaniu szkoleniowym Krajowej Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 24 stycznia 2024 roku.

Kategorie
Aktualności Liczebność

Statystyki członkostwa w PIIB na koniec 2023 roku

Ilu członków zrzesza PIIB. Jakie specjalności uprawnień budowlanych są najliczniejsze. W jaki wieku są członkowie PIIB i gdzie mieszkają?

Kategorie
Informacje

Obrady Prezydium Krajowej Rady PIIB na początku 2024 roku

Co ustalono podczas obrad Krajowej Rady PIIB na początku 2024 roku? Jakie nowości i udogodnienia dla członków izba planuje wprowadzić?

Kategorie
Aktualności Informacje

Dni inżynierskie i dzień przyszłego inżyniera – Budma 2024

Dni inżynierskie organizowane przez Wielkopolską OIIB na targach Budma w 2024. Dzień przyszłego inżyniera, i dużo informacji o uzyskaniu uprawnień budowlanych.