Sprawdzenie czy architekt posiada odpowiednie uprawnienia budowlane od wykonywania samodzielnych funkcji technicznych jest niezwykle istotne dla inwestorów i zamawiających zlecających prace projektowe lub rozpoczynających inwestycje.

Jest to także bardzo ważne dla kandydatów odbywających praktykę zawodową do uprawnień architektonicznych. Warunkiem koniecznym zaliczenia praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych jest bowiem czynne członkostwo w samorządzie zawodowym kierownika praktyki, przez cały okres jej trwania. Warto to weryfikować przed rozpoczęciem praktyki jak i w jej trakcie, gdyż zdarzają się niekiedy losowe sytuacje lub po prostu roztargnienie, a komisja kwalifikacyjna jest w tym zakresie bezwzględna.

Jak sprawdzić uprawnienia architekta?

W przypadku uprawnień architektonicznych IARP udostępnia na swej stronie wyszukiwarkę:

Czynnych architektów można poszukiwać wg następujących warunków: nazwisko, numer wpisu oraz okręgowa izba architektów.

 

Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem: Sprawdź uprawnienia architekta

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Dziadzio ma rację. Dlaczego osoba z uprawnieniami ograniczonymi oraz inżynierowie budownictwa nie mogą przekazać dalej swoich uprawnień? Czym to jest podyktowane? Czy dalej będziemy znosić dominację architektów na Polskim rynku projektowym? Za granicą nie ma takich obostrzeń, tylko nasz kraj jest niechlubną wyspą na mapie Europy.

  2. Dlaczego członkowie POLSKIEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA posiadający uprawnienia architektoniczne nie mogą podpisać praktyki?
    Przecież to jest jawna niesprawiedliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here