Skip to main content

Wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej

W związku z licznymi pytaniami prezentujemy przykładowy wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej, który obowiązuje przy dokumentowaniu praktyki zawodowej od dnia 25.09.2014. Zbiorcze zestawienie zostało wprowadzone rozporządzeniem w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i zastąpiło dotychczas stosowaną książkę praktyki zawodowej.

zbiorcze zestawienie praktyki

Praktyka została odbyta na trzech budowach:

 • Centrum handlowo-usługowe wraz z parkingiem wielopoziomowym i zapleczem
 • Hala widowiskowo sportowa
 • Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażami w podziemiach

Wzór zbiorczego zestawienia dla specjalności:

 • specjalność konstrukcyjno-budowlana, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi ( bez ograniczeń i ograniczone )
 • specjalność konstrukcyjno-budowlana, uprawnienia do projektowania ( bez ograniczeń i ograniczone )

Wzór zbiorczego zestawienia praktyki został przygotowany w formie pliku PDF liczącego 2 strony.Dokonaj zakupu

Wybór produktu/usługi:
Specjalność i rodzaj uprawnień: Liczba sztuk:
Wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej

uprawnienia KB wykonawcze – Cena: 15zł brutto
Wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej

uprawnienia KB projektowe – Cena: 15zł brutto
Dane kupującego:


Forma płatności:

Wystaw fakturę VAT

Akceptuję regulamin

 

18 myśli na temat “Wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej

 1. Czyli w jednej książce praktyk (przed wrześniem 2014) można wpisać praktykę zarówno projektową jak i wykonawczą naprzemiennie tak jak to się faktycznie odbywało a nie trzeba dwóch osobnych książek?

  Podobnie w postaci tego oświadczenia po wrześniu 2014?

  1. Nie naprzemiennie. Masz napisane w książce praktyk, że praktykę projektową zapisujesz w osobnej części książki, a wykonawczą w osobnej, żeby było łatwiej sprawdzać.

 2. Kupiłem Wasz wzór ale bardzo ubogo jest opisana kolumna 5. A Izba Małopolska wymaga:
  WAŻNE!: W zestawieniu zbiorczym odbytej praktyki po 24.09.2014 w kolumnie nr 5 należy wpisać charakter wykonywanych czynności tzn. wyszczególnić rodzaj wykonywanych prac na budowie lub przy projektowaniu.
  Jak bardzo trzeba wyszczególnić rodzaj tych prac?

  1. Co do zestawienia proponuje bardzo ogólnie wpisać zakres wykonywanych czynności przykładowo
   *pomoc przy sprawowaniu nadzoru nad robotami żelbetowymi, montażem konstrukcji stalowych, pracami murarskimi ( wymienić czym się faktycznie zajmowało)
   *kontrola jakości i zaawansowania robót
   *kontrola ilościowa i jakościowa wbudowywanych materiałów
   * pomoc przy sprawowaniu kontroli nad stanem BHP na budowie
   * kontrola i weryfikacja dokumentacji

   Nie chodzi tu raczej o rozpisywanie wszystkiego tygodniami jak to miało miejsce w książce praktyki.

 3. Witam,

  Czy trzeba miec w momencie zlożenia papierow wymagana liczbe tygodni praktyk? zabraknie mi 3-4 tygodnie, jednak w maju bede mial juz wszystko, czy jest szansa ze to zalicza?

  1. Liczy się okres czasu w momencie złożenia.
   Można pokusić się o złożenie tak jak jest, a potem liczyć na to iż komisja prześle pismo celem uzupełnienia dokumentów ( co może zająć około miesiąca) i wtedy przedłożyć już cały okres praktyki – jednak proponujemy bezpośrednio zapytać w danej komisji czy jest taka możliwość, gdyż ryzyko jest duże.

 4. Witam. Czy informacja o konstrukcji oraz dane techniczne również trzeba odpisać w przypadku chęci ubiegania się o uprawnienia w specjalności instalacyjnej wod kon wentylacja (IS), etc czy pisze się inne informacje?

  1. W nagłówku kolumny drugiej zestawienia jest informacja, iż informacje powinny być odpowiednie do wnioskowanej specjalności uprawnień.. więc dla instalacyjnej sanitarnej mogą to być moc, wydajność instalacji, ciśnienie robocze, maksymalne przekroje, średnice oraz parametry głównych urządzeń.

   1. Witam czy posiadacie Państwo wzór zbiorczego zestawiena na Uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń

  2. Witam!
   Jestem na etapie wypełniania zbiorczego zestawienia w takiej specjalności, jak Ty. Czy mógłbyś napisać, jak ostatecznie uzupełniłeś kolumnę nr 2?

 5. Czy książek praktyk uzupełniamy z podziałem na praktykę projektowa tzn chronologicznie wykonane projekty a następnie chronologicznie praktyka wykonawcza? Jezleli pol roku było praktyki projektowej następnie pol roku wykonawczej zestawiam to osobno ? Czyli wykonuje osobno zbiorcze zestawienie praktyki projektowej i zbiorcze zestawienie praktyki wykonawczej ? Analogicznie zapisy szczegółowego przebiegu praktyki ? Bardzo prosze o pomoc ksiazke mam juz uzupełniona wypislalam praktykę projektowa a teraz chciałam uzupełnić wykonawcza.

  1. Jeśli faktycznie pytanie dotyczy wypełniania książki praktyki zawodowej ( która już nie obowiązuje od 2,5 roku ) to odpowiedź na to pytanie jest następująca:

   W przypadku odbywania praktyki „projektowej” i „wykonawczej”, część książki przeznaczoną na zapisy szczegółowe (strony 19-92)
   należy podzielić części i oddzielnie dokumentować praktykę przy sporządzaniu projektów oraz oddzielnie praktykę na budowie; zapisy należy prowadzić dwustronnie, chronologicznie, w sposób ciągły. W przypadku odbywania praktyki równolegle u różnych pracodawców, każdą z tych praktyk należy dokumentować na wydzielonych w tym celu stronach „Książki”.

   https://uprawnieniabudowlane.pl/wypelnianie-ksiazki-praktyki-zawodowej-porady/

 6. rak pytanie dotyczy nie obowiązującej juz ksiazki praktyk. Czyli rozumiem ze należało osobno dokumentować praktykę zawodowa ? Czy tylko w przypadku jednoczesnego odbywania praktyki wykonawczej i projektowej należało podzielić ksiazke na dwie części ?

 7. Witam.
  Czy robił ktoś może praktykę zawodową w Nadzorze Budowlanym i wie jak w takim przypadku należy wypełniać zestawienie praktyk? Chciałbym zacząć wypełniać zestawienie ale nie wiem jak się za to zabrać. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 8. Witam, sytuacja u mnie wygląda następująco: Praktyki miałem na 4 budowach na pierwszej i trzeciej miałem tego samego kierownika. Oczywiście będą tu 4 zaświadczenia dotyczące każdej z budów ale jak ze zbiorczym zestawieniem praktyk? Czy w wariancie
  1. Na każdą budowe osobne zestawienie
  2. Jedno zestawienie na kierownika, czyli 4 zaświadczenia i 3 zestawienia
  3. Jedno zestawienie na wszystkich kierowników
  Proszę o pomoc.

  1. Wypełnia się oświadczenie kierownika, do którego załącznikiem jest zestawienie zbiorcze praktyki. Więc tyle oświadczeń i zestawień ile kierowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *