Kategorie
Aktualności Uprawnienia architektoniczne

Terminy egzaminów na uprawnienia architektoniczne 2023-2026

Terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej ustalone przez IARP na lata 2023 do 2026. Dla wszystkich rodzajów uprawnień.

Kategorie
Aktualności Egzamin

Zbliża się egzamin na uprawnienia budowlane w sesji WIOSNA 2023

Zbliża się egzamin na uprawnienia budowlane Wiosna 2023 w PIIB. Sprawdź jak się do niego przygotować oraz jakie formalności musisz spełnić.

Kategorie
Aktualności Uprawnienia architektoniczne Zmiany

Zmiany w uprawnieniach architektonicznych – deregulacji ciąg dalszy

Nadchodzące duże zmiany dla osób ubiegających się i posiadających uprawnienia architektoniczne w zakresie ograniczonym do projektowania lub kierowania.

Kategorie
Aktualności Egzamin Promowane Terminy

Terminy składania wniosków o uprawnienia budowlane 2023 w PIIB

Terminy składania wniosków o uprawnienia budowlane w poszczególnych komisjach kwalifikacyjnych PIIB. Obowiązują na sesję egzaminacyjną WIOSNA 2023.

Kategorie
Aktualności

Bezpłatne normy a egzamin na uprawnienia budowlane

Darmowe normy dla kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane. Sprawdź jak uzyskać dostęp i przeglądać teksty norm bez ponoszenia opłat.

Kategorie
Aktualności

Trwa kwalifikacja do egzaminów w sesji wiosna 2022 w PIIB

Okręgowe komisje kwalifikacyjne przyjmują już wnioski od osób ubiegających się o uprawnienia budowlane w sesji Wiosna 2022. Jakie wymagania należy spełnić?

Kategorie
Aktualności Promowane Terminy Wymagania

Termin składania dokumentów na uprawnienia budowlane PIIB 2022

Jakie terminy składania dokumentów obowiązują w okręgowych izbach inżynierów budownictwa. Sprawdź kiedy złożyć wniosek na sesję Wiosna 2022.

Kategorie
Aktualności

Wkrótce egzaminy na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ / ZIMA 2021

Zbliżają się terminy egzaminów na uprawnienia budowlane oraz architektoniczne w sesjach jesień zima 2021. Zobacz jakie procedury bezpieczeństwa obowiązują.

Kategorie
Aktualności Informacje PIIB

Kto może być kierownikiem budowy według PIIB

Opinia PIIB dotycząca uprawnień do pełnienia funkcji kierownika budowy. Odpowiedź na argumenty IARP w piśmie skierowanym do GINB.

Kategorie
Aktualności Uprawnienia architektoniczne

Architekt może być kierownikiem budowy – interpretacja GUNB

Architekci z uprawnieniami budowlanymi do kierowania mogą pełnić funkcję kierownika budowy. Taka jest interpretacja GUNB.

Kategorie
Aktualności

Czy egzamin na uprawnienia budowlane w sesji wiosna 2021 się odbędzie?

Zagrożony termin egzaminu na uprawnienia budowlane i architektoniczne w sesji Wiosna Lato 2021. Decyzja o przeprowadzeniu egzaminu zapadnie wkrótce.

Kategorie
Aktualności Zmiany

Elektroniczny dziennik budowy oraz książka obiektu budowlanego

Zmiany w przepisach w III kwartale 2021 roku umożliwiające prowadzenia dziennika budowy oraz książki obiektu budowlanego w formie elektronicznej i z dostępem online. Zmiany w rejestrach osób posiadających uprawnienia oraz ukaranych z tytułu odpowiedzialności zawodowej. Elastyczne ustalanie terminów egzaminów na uprawnienia budowlane i informatyzacja obowiązujących procedur.