Kategorie
Samorządy

Portal PIIB

Portal PIIB to specjalnie przygotowany przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa serwis internetowy gromadzący wiele przydatnych dla branży budowlanej funkcjonalności. Dostęp do niego ( po uprzedniej ) aktywacji mają wszyscy członkowie samorządu zawodowego inżynierów.

Funkcje dostępne w portalu PIIB

Najważniejszymi funkcjami dostępnymi w portalu członkowskim są:

Zaświadczenia elektroniczne

zaświadczenia elektroniczne
zaświadczenia elektroniczne

Umożliwiają w łatwy i szybki sposób pobranie i wydruk zaświadczenia potwierdzającego członkostwo w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa oraz posiadanie ubezpieczenia zawodowego. Zaświadczenie jest opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym i ma taki sam status prawny jak dokument wydawany w siedzibie okręgowej izby. Nie ma więc potrzeby jej odwiedzania z tego powodu.

Biblioteka norm

biblioteka norm PKN
biblioteka norm PKN

W bibliotece norm można przeglądać normy z zakresu budownictwa, materiałów budowlanych oraz inżynierii lądowej i wodnej udostępniane przez Polski Komitet Normalizacyjny. Dostęp do norm jest darmowy dla każdego członka PIIB, co niewątpliwie jest dużą zaletą gdyż koszt legalnego pozyskania nawet pojedynczej normy jest stosunkowo wysoki.

Serwis budowlany

serwis budowlany
serwis budowlany

Serwis umożliwia bezpłatny dostęp do bazy aktualnych i jednolitych aktów prawnych nie tylko z dziedziny budownictwa. Dostępna jest także możliwość śledzenia zmian w przepisach oraz praktyczne komentarze dotyczące stosowania przepisów prawa.

Cenniki eBistyp

cenniki budowalne eBistyp
cenniki budowalne eBistyp

Serwis eBistyp umożliwia przeglądanie aktualnych oraz archiwalnych katalogów cen na roboty oraz materiały budowlane. Katalogi podzielone są na zakresy:inwestycje, remonty, drogi, koleje i tramwaje, materiały budowlane, instalacyjne i elektryczne oraz maszyny i urządzenia. W łatwy i szybki sposób można dzięki niemu określić szacunkowe koszty robót budowlanych.

Szkolenia e-learningowe

szkolenia online PIIB
szkolenia online PIIB

Ogromna baza ciekawych i przydatnych szkoleń online dla branży budowlanej przygotowanych przez fachowców. Szkolenia pogrupowane są wg podstawowych branż budowlanych i dotyczą m.in. projektowania, kierowania robotami i ich organizacji, norm oraz kosztorysowania.

 

Poza wspomnianymi funkcjami portal członkowski PIIB oferuje także serwisy budowlane związane z BHP oraz ochroną środowiska. Jest także możliwość wydruku blankietów opłat oraz dostęp do historii płatności.

Baza funkcjonalności jest więc bardzo duża i przydatna. Przypomnijmy, iż wszystkie usługi udostępniane są bez żadnych dodatkowych opłat. Użytkownicy ponoszą jedynie koszt składek członkowskich, które i tak zobowiązani są płacić by móc sprawować samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *