Kategorie
Program

Program do nauki na egzamin FAQ

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących programu przygotowującego do testowego egzaminu na uprawnienia budowlane: program Uprawnienia Budowlane na komputery oraz aplikacja Uprawnienia budowlane na urządzenia mobilne z Android.

Program Uprawnienia budowlane – najczęstsze pytania

Jak sprawdzić czy moja wersja programu jest aktualna?

W przypadku wersji Windows należy sprawdzić aktualny numer wersji programu w lewym dolnym rogu ekranu oraz porównać z aktualnym numerem najnowszej aktualizacji – instrukcja aktualizacji.

Dla wersji na urządzenia mobilne z Androidem aplikacja automatycznie aktualizuje się sama jeżeli urządzenie jest podłączone do internetu oraz automatyczne aktualizacje są włączone na urządzeniu mobilnym.

Kiedy pojawi się aktualizacja programu na sesję wiosna/lato lub jesień/zima?

Program standardowo aktualizujemy dwa razy w roku po ogłoszeniu wymagań przez PIIB lub IARP na daną sesję egzaminacyjną. W przypadku sesji egzaminacyjnych na wiosnę lub lato aktualizacja pojawia się zwykle na koniec lutego. Natomiast w przypadku sesji jesienno-zimowej aktualizacja ma miejsce na koniec sierpnia. W przypadku istotnych zmian w przepisach prawnych częstotliwość aktualizacji jest większa.

Dlaczego w bazie nie ma wszystkich aktów prawnych z listy wymagań na egzamin ogłoszonej przez PIIB lub IARP?

W programie zawarto wszystkie najważniejsze akty prawne wymagane na egzaminach na uprawnienia budowlane i architektoniczne, z których pojawia się najwięcej pytań. Nie uwzględnione w bazie programu akty prawne mają marginalne znaczenie i pojawiająca się z nich liczba pytań jest znikoma lub równa zero. Dodatkowo na liście wymagań pojawiają się także zagadnienia związane z praktyką zawodową kandydata, które dominują natomiast na egzaminie ustnym.

Czy mogę zainstalować program uprawnienia budowlane na dwóch urządzeniach?

Licencja na program przyznawana jest na jedno stanowisko komputerowe/urządzenie. Aby korzystać z programu na większej liczbie stanowisk na każde wymagana jest oddzielna licencja. Dla użytkowników, którzy już raz zakupili licencję podstawową oferujemy dodatkowe licencje na kolejne stanowiska w obniżonych cenach, jako licencje dodatkowe.

Moja licencja na użytkowanie programu wygasła po 1 roku. Jak mogę ją przedłużyć?

Dla każdego użytkownika, który w latach poprzednich zakupił licencję na program Uprawnienia Budowlane oferujemy możliwość jej przedłużeni na kolejny rok w obniżonej cenie. Przedłużenie odbywa się poprzez zakup licencji na dodatkowe stanowisko ( dla wersji Windows ) lub w promocji 2 w 1 na system Android.

Czy korzystanie z programu wymaga połączenia z internetem?

Program do nauki zarówno w wersji na komputery jak i urządzenia mobilne nie wymaga stałego połączenia z internetem. Podłączenie jest wymagane jedynie na potrzeby instalacji oraz aktywacji pełnej wersji – ewentualnie także w przypadku konieczności aktualizacji.

Zakupiłem licencję – skąd mogę pobrać pełną wersję programu?

Należy pobrać wersję DEMO ze strony programu, która automatycznie przekształci się w wersję PEŁNĄ po wprowadzeniu kodu aktywacyjnego, który użytkownik otrzymuje po opłaceniu zamówienia na podany adres email.

Kiedy otrzymam kod aktywacyjny do programu?

W przypadku płatności poprzez szybki przelew online ( Dotpay ) w większości banków płatności księgowane są automatycznie, tak więc email  z kodem aktywacji otrzymasz do kilku minut po wpłacie. Jeżeli po tym czasie nie otrzymasz wiadomości sprawdź skrzynkę spamu oraz ewentualnie foldery specjalne poczty ( np. promocje, oferty itp. )

W przypadku płatności przelewem tradycyjnym w zależności od pory dnia i banku księgowanie przelewu trwa do kilkunastu godzin. Jeżeli płatność nastąpiła w dniu roboczym zwykle licencje wysyłamy na dzień następny. Przed sobotę i niedziele banki nie księgują natomiast przelewów tradycyjnych. Jest możliwość przyspieszenia wysłania kodów po przesłaniu bankowego potwierdzenia przelewu.

Program wyświetla niektóre pytania nie związane ze specjalnością uprawnień budowlanych jakie zdaje.

Zakres pytań w programie do nauki ustalany jest w oparciu o listę wymagań na egzamin, które każdorazowo ogłaszają PIIB i IARP na daną sesję. Niektóre z wymagań izb są faktycznie nie bezpośrednio związane z danymi uprawnieniami ( przykładowo warunki techniczne dla budynków dla uprawnień drogowych, kolejowych itp. ) natomiast są na liście wymagań dla danej specjalności – stąd też ich obecność w programie.

Użytkownik ma natomiast możliwość łatwego wyłączenia niechcianych zakresów poprzez zakładkę WYBIERZ aktu prawne ( oczywiście to już indywidualna decyzja – my zalecamy naukę zgodnie z wytycznymi PIIB ).

Czy jest możliwość przeniesienia licencji na inne urządzenie?

W przypadkach szczególnych ( np. uszkodzenie urządzenie, kradzież itp ) jest możliwość przeniesienia licencji programu na inne urządzenie. W takim wypadku należy skontaktować się z nami emailem. Dopuszczamy także możliwość przeniesienia licencji w okresie od jej zakupu do najbliższej sesji egzaminacyjnej PIIB lub IARP.

Czy mogę zakupić licencję mobilną w promocji 2 w 1 w późniejszym terminie.

Jest możliwość zakupienia licencji na program w wersji mobilnej, w promocyjnej cenie w późniejszym terminie po zakupie licencji podstawowej Windows. Wystarczy w takim przypadku w formularzu zamówienia podać takie same dane zamawiającego jak podczas pierwszego zamówienia.

W jaki sposób otrzymam pytania na egzamin ustny?

Link do pobrania zestawu pytań na egzamin ustny wysyłamy w emailu z kodem aktywacji do programu po zaksięgowaniu płatności za zamówienie.

Czy licencje na komputer oraz urządzenie mobilne działają niezależnie?

Tak. Licencje na program do nauki w wersji na komputery oraz urządzenia mobilne działają niezależnie od siebie. Natomiast zawarte w nich bazy pytań testowych są takie same.

Jaka jest powtarzalność pytań z bazy z tymi, które pojawią się na egzaminach?

Powtarzalność pytań w bazie programu z realnymi egzaminami zależy od wielu czynników m.in. specjalności i rodzaju uprawnień, izby a także konkretnej daty egzaminu oraz szczęścia w losowaniu ;-). Na podstawie opinii zdających wiemy, iż może ona sięgać nawet do 90%, choć oczywiście w niektórych przypadkach może być także znacznie mniejsza.

Należy mieć świadomość, iż za każdym razem komisja kwalifikacyjna „dokłada” nowe pytania do puli pytań egzaminacyjnych, tak więc bardzo ważne jest aby opanować pytania zawarte w bazie programu do perfekcji.

Jak długo jest ważna licencja na program uprawnienia budowlane?

Licencja na użytkowanie programu do nauki jest ważna 1 rok od momentu zakupu. W tym czasie użytkownik może korzystać z nieograniczonej liczby bezpłatnych aktualizacji. Po okresie 1 roku jest możliwość jej przedłużenia w obniżonej cenie jako licencja dodatkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *