Skip to main content

W jakim województwie egzamin na uprawnienia budowlane

Coraz więcej osób zwraca się do redakcji z pytaniem o możliwość zdawania egzaminu na uprawnienia budowlane w województwie innym niż to , w którym pobrały książkę praktyki zawodowej:

” Witam! Jestem zameldowana na stałe w Bielsku-Białej, trzy lata temu złozyłam wniosek na książkę praktyki zawodowej w Śląskiej Izbie Inżynierów. Od dwóch lat mieszkam w Tarnowie i jestem tam zameldowana tymczasowo. Czy w takim przypadku mogę zdawać egzamin w Krakowie? „

Czy jest to możliwe i na jakich zasadach?

Odpowiedź Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej PIIB

W odpowiedzi , uprzejmie wyjaśniamy, że wniosek w sprawie przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane można złożyć do okręgowej komisji kwalifikacyjnej okręgowej izby inżynierów budownictwa, właściwej według miejsca zamieszkania.

Właściwość miejscową organu (okk) ustala się w oparciu o art. 21 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.), tzn. według miejsca zamieszkania wnioskodawcy. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejsce faktycznego przebywania z zamiarem trwałego pobytu.

W związku z powyższym, w celu uzyskania szczegółowych informacji, proponujemy zwrócić się do okręgowej izby inżynierów budownictwa właściwej ze względu na Pana miejsce obecnego zamieszkania.

Biuro Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna

Jedna myśl na temat “W jakim województwie egzamin na uprawnienia budowlane

  1. Witam serdecznie
    Kilka lat temu ukończyłem studia na kierunku Budownictwo na Politechnice Gdańskiej. W trakcie studiów wystąpiłem do Pomorskiej Izby o wydanie Książki Praktyki. Po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę w krakowskiej firmie budowlanej. Od kilku lat mieszkam w Krakowie. Moje pytanie brzmi – czy mogę złożyć książkę i wniosek o nadanie uprawnień w Małopolskiej Izbie jeśli formalnie jestem zameldowany w województwie Lubelskim (tak, pochodzę z woj. lubelskiego, książkę posiadam z pomorskiego a chciałbym wystąpić o uprawnienia do Małopolskiej Izby, ponieważ mieszkam w Krakowie i pracuje w krakowskiej firmie). Bardzo proszę o opinię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *