Kategorie
Wymagania

Wykaz prac projektowych

Wykaz prac projektowych to jeden z podstawowych dokumentów wymaganych w procesie kwalifikacji do uzyskania uprawnień budowlanych. Zgodnie z regulaminem do wniosku o nadanie uprawnień, obowiązkowo dołączają go osoby ubiegające się o uprawnienia do projektowania.

Formularz wykazu

Pobierz [pdf] Pobierz [word]

Przykład wypełnionego wykazu

Pobierz

Dodatkowe uwagi

  • Wykaz prac projektowych powinien odpowiadać poszczególnym pozycjom zbiorczego zestawienia odbytej praktyki zawodowej przy sporządzaniu projektów (załącznika do oświadczenia potwierdzającego odbycie praktyki zawodowej).
  • Komisja kwalifikacyjna może zażądać od wnioskodawcy dostarczenia konkretnych prac projektowych wyszczególnionych w wykazie, które następnie pozostaną w archiwum komisji jako załącznik do postępowania kwalifikacyjnego.

4 odpowiedzi na “Wykaz prac projektowych”

Dzień dobry
Czy w wykazie prac projektowych i zestawieniu zbiorczym praktyki powinienem wpisywać nr pozwolenia na budowę oraz datę jego wydania? Nie wynika to bezpośrednio z formularzy.

Zaleca się by takie informacje podać, o ile oczywiście jest to możliwe ( bo np. budowa mogła jeszcze nie zostać rozpoczęta, lub nr pozwolenia nieznany)

W większości przypadków nie ma z tym problemów. Na dużych budowach pracuje nawet kilkunastu/dziesięciu inżynierów więc zakres prac może się pokrywać.
Natomiast lepiej nie wpisywać w dokumentach potwierdzających praktykę słowo w słowo jeżeli zdajecie w tej samej sesji oraz tej samej izbie.

Witam.
Chciałbym zapytać czy kiedy na budowie jest kierownik budowy a ja jestem jednym z dwóch inzynierów budowy i zajmujemy sie wspólnie tymi samymi zadaniami to czy nie ma problemu kiedy kierownik budowy podpisze nam obecność i wykonanie tych samych zadań i będziemy mieli wpisana ta samą budowe w zestawieniu praktyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *