Kategorie
Aktualności

Trwa kwalifikacja do egzaminów w sesji wiosna 2022 w PIIB

Okręgowe komisje kwalifikacyjne przyjmują już wnioski od osób ubiegających się o uprawnienia budowlane w sesji Wiosna 2022. Jakie wymagania należy spełnić?

W okręgowych izbach inżynierów budownictwa trwa kwalifikacja i przyjmowanie wniosków na uprawnienia budowlane w sesji WIOSNA 2022. Osoby zainteresowane udziałem w najbliższym egzaminie, który zaplanowano na 27 maja 2022 r. nie powinny zwlekać. Czas na złożenie kompletnych wniosków jest ograniczony, a dodatkowo na początku 2022 roku pojawiają się dodatkowe utrudnienia związane z zagrożeniem epidemiologicznym.

Aby ułatwić Wam spełnienie skomplikowanych wymagań formalnych przygotowaliśmy przydatne wskazówki oraz informacje związane z wymaganiami odnośnie posiadanego wykształcenia oraz praktyki zawodowej.

Terminy kwalifikacji

Kwalifikacja do sesji wiosennej w większości izb okręgowych przypada na okres styczeń-luty. Poszczególne komisje przyjmują wnioski przez okres kilku tygodni. W większości przypadków obowiązuje wymów rejestracji elektronicznej.

Wymagane wykształcenie i praktyka

Wymagane wykształcenie oraz powiązane z nim okresy praktyki zawodowej dla uzyskania poszczególnych specjalności i rodzajów uprawnień budowlanych. Przed złożeniem wniosku kwalifikacyjnego sprawdź czy spełniasz wymagania formalne.

Jakie zasady i reguły stosuje komisja kwalifikacyjna podczas weryfikacji wymaganego wykształcenia do uzyskania uprawnień budowlanych.

Ja przebiega weryfikacja praktyki zawodowej przez okręgową komisję kwalifikacyjną. Na co należy zwrócić szczególną uwagę aby dokumenty nie wzbudzały wątpliwości.

Najczęstsze błędy w dokumentach kwalifikacyjnych

Jakie błędy najczęściej popełniają osoby wypełniające dokumenty kwalifikacyjne. O czym warto pamiętać, by wniosek został pozytywnie rozpatrzony.

Wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki

Opłaty kwalifikacyjne

Sprawdź ile kosztuje uzyskanie uprawnień budowlanych. Na co składają się elementy opłaty kwalifikacyjnej oraz jakie dodatkowe koszty należy ponieść.

W odpowiedzi na “Trwa kwalifikacja do egzaminów w sesji wiosna 2022 w PIIB”

Gratuluję osobom, które uzyskały uprawnienia, trzymam kciuki za osoby, które podchodzić będą w kolejnej turze.

Jan Iskrzycki – Headhunter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *