Kategorie
Program

Informacja o wersjach programu na sesje jesienno-zimową 2020

W związku z przeniesieniem egzaminów na uprawnienia budowlane w sesji wiosennej na dzień 4 września, oraz przeniesieniem egzaminów na uprawnienia budowlane na dzień 11 września wprowadzamy 2 wersje programów przygotowujących do w/w egzaminów.


Uwaga! Linki do aktualnych wersji programów do nauki


Zróżnicowanie wynika z faktu, wejścia w życie zmian w Ustawie Prawo budowlane (Dz.U.2020.471) w dniu 19.09.2020, co zbiega się z terminami przeniesionych egzaminów. Z nieoficjalnych informacji jakie posiadamy wynika, iż pytania na egzaminach PIIB z zakresu ustawy PB 4 września 2020 nie będą uwzględniały wspomnianej aktualizacji. Jeżeli chodzi o egzamin dla architektów w dniu 11 września 2020, na chwilę obecną IARP nie opublikowała wytycznych.

Publikujemy zatem dwie wersje naszych programów:

Egzaminy wrześniowe ( sesje wiosna/lato – przeniesione z wiosny)

Zalecane dla osób przygotowujących się na egzaminy w PIIB i IARP , które zaplanowano na wrzesień 2020.

Program Uprawnienia Budowlane [ WINDOWS ]

POBIERZ DEMO

Program Uprawnienia Budowlane [ ANDROID ]

POBIERZ DEMO

Egzaminy grudniowe ( sesje jesień/zima)

Zalecane dla osób przygotowujących się na egzaminy w PIIB i IARP , które zaplanowano na grudzień 2020 i na egzaminy w sesjach późniejszych oraz dla osób korzystających z programu jedynie w celu utrwalenia aktualnej wiedzy.

Program Uprawnienia Budowlane [ WINDOWS ]

POBIERZ DEMO

Program Uprawnienia Budowlane [ ANDROID ]

POBIERZ DEMO

Uwaga!

Ostateczna decyzja, której wersji programu użyć na sesję wrześniową należy do użytkownika. Na dzień 20.06.2020 izby nie zaktualizowały wykazu aktów prawnych na egzaminy wiosenne. Nie pojawiły się również żadne oficjalne informacje w tym zakresie.

Osoby zdające w sesjach jesień/zima w grudniu powinny przygotowywać się już wg. wersji uwzględniającej zmiany w prawie budowlanych.

Jak sprawdzić która wersja programu jest zainstalowana?

Wersja Windows

Informacja o wersji znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.

Jeżeli w tym miejscu oznaczenia są inne zalecamy aktualizacje do wersji 3/2020.

Wersja Android

Należy kliknąć na przycisk OPCJE ( prawy górny róg ekranu ), a następnie z menu wybrać Informacje o licencji .Informacja o wersji znajduje się na dole ekranu.

Jeżeli w tym miejscu nie ma oznaczeń  zalecamy aktualizacje do wybranej przez siebie wersji.

Jak zaktualizować program do nauki?

W przypadku wersji na komputer, najlepszym rozwiązaniem jest odinstalowanie poprzedniej wersji oraz pobranie i instalacja aktualnej wersji DEMO oraz ponowne wykonanie aktywacji.

W przypadku wersji na urządzenia z Android dla większości konfiguracji aktualizacja powinna odbyć się automatycznie. W razie wątpliwości podobnie jak w przypadku wersji na komputer jest możliwość wykonania reinstalacji aplikacji.

22 odpowiedzi na “Informacja o wersjach programu na sesje jesienno-zimową 2020”

W jakim terminie można spodziewać się aktualizacji programu do bazy pytań na egzamin maj 2021r ?

Czy program zawiera aktualizację rozporządzenia: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJUz dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego?

Witam, według wykazu Polskiej Izba Inżynierów Budownictwa na sesję egzaminacyjną 4 grudnia 2020 obowiązuje – STAN Prawny AKTUALNY 07.2020 r.

Proszę o informację dotyczącą programu z pytaniami na egzamin w sesji grudniowej, ponieważ pytania zaktualizowano do zmian wprowadzonych we wrześniu 2020.

Na Android zainstalowałem błędnie aplikację w wersji wiosna/lato, usunięcie aplikacji i ponowna instalacja w wersji jesień/zima nie zmieniła licencji programu. Z poziomu aplikacji nie mogę aktualizować programu. Proszę o pomoc.

1/ Na telefonie proszę kliknąć USTAWIENIA->KONTA I KOPIA ZAPASOWA ( lub CHMURA I KONTA lub podobnie) -> KOPIA ZAP. I ODZYSKIWANIE i odznaczyć opcję AUTOMATYCZNE PRZYWRACANIE
2/ Następnie należy ponownie zainstalować aplikację w wybranej wersji
3/ Po uruchomieniu powinny się już pojawić zmiany
4/ Wówczas można ponownie włączyć AUTOMATYCZNE PRZYWRACANIE, gdyż być może będzie przydatne dla innych aplikacji

Witam, według wykazu Izby Architektów na sesję egzaminacyjną 11 września 2020 obowiązuje Prawo Budowlane 2019 poz. 1186 z późniejszymi zmianami oraz dotyczący wszystkich aktów prawnych z listy – STAN AKTUALNY NA DZIEŃ 10.07.2020 r.
Tekst jednolity Ust. Prawo Budowlane z 3.08.2020 (obwieszczenie z dn. 7.07.2020) jest aktem obowiązującym, choć większość zmian zostanie wprowadzona we wrześniu, a nawet od stycznia 2021.

Proszę o informację, która wersja programu jest adekwatna do egzaminu w Izbie Architektów w najbliższej sesji 11.09.2020

Niestety IARP nie określiła tego dokładnie. Dotychczas liczono zmiany od ich wejścia w życie więc bardziej prawdopodobna jest jeszcze stara wersja ustawy PB na egzaminie we wrześniu

Kiedy zostanie zaktualizowana baza aktów prawnych PIIB na sesję wrześniową 2020? Izba ogłosiła już wykaz 9 lipca.

Czy przechodząc z wersji wrześniowej na grudniową (2020) wymagany jest zakup dodatkowej licencji, czy wystarczy jedynie odinstalować i ponownie zainstalować aplikację?

Jeżeli licencja jest nadal ważna ( 1 rok od momentu zakupu ) to wszystkie aktualizacje w tym czasie są darmowe.

Po pobraniu zestawu aktów prawnych jest możliwość wyboru wersji tekstu Prawa Budowlanego. Sam komplet został natomiast opracowany wg wymagań PIIB na egzamin WIOSNA 2020. Na egzamin w grudniu 2020 wymagania zostaną dopiero opublikowane na koniec września.

W stosunku do wersji z 1/2020 jest kilka zmian w pytaniach, dotyczy to maksymalnie 10 pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *