Kategorie
Aktualności

Zmiana terminu egzaminów na uprawnienia budowlane i architektoniczne wiosna-lato 2020

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz Izba Architektów RP wprowadziły zmiany w harmonogramach sesji egzaminacyjnych lato/wiosna 2020 na uprawnienia budowlane oraz architektoniczne.

Egzaminy na uprawnienia budowlane – PIIB – nowe terminy

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna PIIB wyznacza nowe terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w 2020 roku:

  • sesja wiosenna (35) – 4 wrzesień 2020
  • sesja jesienna (36) – 4 grudnia 2020

Przypomnijmy, iż pierwotnie wiosenna sesja egzaminacyjna zgodnie z planem miała rozpocząć się egzaminem pisemnym w dniu 22 maja 2020 roku. Osoby, które złożyły dokumenty i których wnioski zaakceptowano automatycznie przystąpią do egzaminu w nowym terminie.

Egzaminy na uprawnienia architektoniczne – IARP – odwołanie sesji lato 2020

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Izby Architektów RP podjęła decyzję o odwołaniu letniej sesji egzaminacyjnej egzaminów na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej w roku 2020, której termin wyznaczony był na dzień 5 czerwca 2020 roku.

Osobom, które złożyły wnioski o przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w ramach letniej sesji egzaminacyjnej i wniosły opłatę z tytułu postępowania kwalifikacyjnego oraz opłatę z tytułu przeprowadzenia egzaminu, a następnie na skutek odwołania letniej sesji w dniu 5 czerwca 2020r. wycofały swój wniosek opłata zostanie zwrócona wyłącznie w części opłaty za przeprowadzenie egzaminu.

Osoby, które nie wycofały wniosków i przeszły pozytywnie procedurę kwalifikacji, będą egzaminowane w ramach najbliższej letniej sesji egzaminacyjnej.

Termin najbliższej letniej sesji egzaminacyjnej zostanie ustalony i podany do publicznej wiadomości po ustaniu zagrożenia epidemicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *