Krajowa Komisja Kwalifikacyjna PIIB opublikowała na początku 2018 roku, zbiór 500 przykładowych pytań na testowy egzamin na uprawnienia budowlane. Przykładowe testy na uprawnienia budowlane umożliwią kandydatom orientacyjne określić czego mogą spodziewać się na egzaminie pisemnym oraz sprawdzić wymagany przez komisję stopień trudności.

Zakres testów na uprawnienia

Testy zawierają pytania z 31 podstawowych aktów prawnych, pogrupowane działami zgodnie z Szczegółowym programem egzaminów na uprawnienia budowlane. Znajdują się tutaj między innymi pytania z ustawy Prawo budowlane, warunków technicznych oraz rozporządzeń wykonawczych. Dodatkowo dużą część stanowią zagadnienia związane z BHP, ochroną przeciwpożarową i ochroną środowiska oraz kodeksem postępowania administracyjnego.

Testy opublikowane przez PIIB nie zawierają odpowiedzi.

Przykładowe testy na uprawnienia budowlane PIIB

Stan prawny pytań z zestawienia to 1 styczeń 2018. Przypomnijmy, iż poprzednie zestawienie pochodziło z 2014 roku tak więc było już mocno przestarzałe.

Przypominamy, iż rzeczywisty zakres pytań oraz wymagana liczba aktów prawnych na egzaminach jest znacznie szersza. Opisywane przykładowe testy na uprawnienia budowlane,  pytania oraz odpowiedzi do 500 pytań na uprawnienia budowlane są zawarte w bazie pytań naszego programu do nauki.

Uprawnienia budowlane testy PIIB

 

Pobierz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here