Kategorie
Pytania użytkowników

Termin rozpoczęcia praktyki zawodowej

Pytanie dotyczy specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń do kierowania robotami. Ukończyłem studia pierwszego stopnia na kierunku energetyka uzyskując tytuł inżyniera. następnie zacząłem studia 2 stopnia na kierunku elektrotechnika i pobrałem książkę praktyk (rok 2014, będąc na pierwszym semestrze). W maju 2014 (pól roku później) rozpocząłem praktyki na budowie w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Pytanie moje brzmi: czy praktyka która miałem podczas studiowania na kierunku (elektrotechnika) który umożliwia mi zdobycie w/w uprawnień zostanie zaliczona? czy też dopiero po ukończeniu studiów 2 stopnia będę mógł rozpocząć praktyki w omawianej specjalizacji? z góry dziękuje za odpowiedz.


Odpowiedź

Jeśli książka została wydana i zarejestrowana dla konkretnego rodzaju uprawnień i specjalności na podstawie uzyskanego tytułu inżyniera to nie powinno to już być na późniejszym etapie kwestionowane i praktyka powinna być liczona od wydania książki.

P.S.

Proszę pamiętać, iż w książce praktyk może być dokumentowana praktyka maksymalnie do września 2014 roku – później tylko w zestawieniu zbiorczym praktyki: https://uprawnieniabudowlane.pl/dokumentowanie-praktyki-zawodowej-w-roku-2015-oraz-okresie-przejsciowym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *