Kategorie
Pytania użytkowników

Termin ważności uprawnień budowlanych

Jak wygląda sprawa z uprawnieniami po zdanym egzaminie ?
Czy jeżeli zda się egzamin jest przymus pracowania na danym stanowisku przez minimum 5 lat jeśli chodzi o kierowanie robotami budowlanymi, jeżeli chce się żeby uprawnienia miały ważność ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Odpowiedź

Uprawnienia budowlane nie mają terminu ważności, więc takiego obowiązku nie ma.

Aby wykonywać samodzielną funkcję techniczną w budownictwie oprócz posiadania samych uprawnień, należy być także czynnym członkiem izby – co wiąże się z koniecznością opłacania składek członkowskich ( około 600 zł/ rok )

 

4 odpowiedzi na “Termin ważności uprawnień budowlanych”

A czy jest obowiązek płacenia składek tzn. jeżeli nie wykonuję samodzielnej funkcji w budownictwie (nie pracuję w zawodzie), to i tak muszę płacić składki?

Nie ma obowiązku płacenia składek, jeżeli nie chcemy wykonywać samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Jeżeli jesteś czynnym członkiem najlepiej jest zawiesić członkostwo w izbie. Gdy po prostu przestaniesz płacić składki po pół roku izba skreśla z listy członków. Przywrócenie będzie się wiązało z opłatą oraz koniecznością uregulowania zaległości.

A jak chcemy wrócić do zawodu to jakie są opłaty po 74 roku życia .okazuje się że emerytura to.śmierć na stojąco

Jeżeli ktoś posiadał uprawnienia i był członkiem samorządu ale został zawieszony, to płaci jedynie opłatę za przywrócenie ( około 100 zł ) no i oczywiście musi opłacić składki bieżące ( około 500 zł na rok ) oraz ewentualne zaległości jeżeli były.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.