Kategorie
Pytania użytkowników

Praktyka pod kierownictwem inspektora nadzoru

Znalazłem parę wątków o tym, że opiekunem praktyki nie może być inspektor nadzoru budowlanego, inwestorskiego. Jednak potrzebowałbym wyjaśnień.
Osoba ta spełnia wszystkie wymagane warunki z rozporządzenia ministra. Ja pracuję od 4 lat jako asystent inspektora nadzoru budowlanego (spec. elektryczna) w spółce skarbu państwa, prowadziłem dziesiątki inwestycji na PnB gdzie nadzorowałem pracę kierowników budowy z uprawnieniami pod kątem zgodności z wymogami, przepisami, prawem budowlanym etc.
Obecnie potrzebuję do dalszej pracy własnych uprawnień. Mogę wypełnić zestawienie praktyk na 4 pełne lata na umowie o pracę.
Czy taka praktyka jest nie ważna? Jeżeli tak to czym się różni praktyka jako inspektor wyżej opisany od praktyki jako inspektor w, np. PINB?
Bardzo proszę o wytłumaczenie.


Odpowiedź

W skrócie inspektor nadzoru inwestorskiego nie bierze bezpośredniego udziału w pracach na budowie a jedynie pełni funkcje kontrolną na rzecz inwestora.  Niestety PIIB nie uznaje inspektora jako kierownika praktyki zawodowej. Szczegóły tutaj.
W przypadku inspektora PINB teoretycznie jest możliwość kierowania praktyką, choć to trochę niekonsekwentnie gdyż tak naprawdę na budowach przebywa on rzadziej niż inspektor nadzoru. Dodatkowo urzędnicy często nie opłacają składek gdyż nie pełnią funkcji technicznej na budowach. W tym przypadku praktyka nie jest taka łatwa, a dodatkowo jest dwukrotnie wydłużona. szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *