Kategorie
Samorządy

Koszty ubezpieczenia OC oraz składek członkowskich PIIB 2019

Polska Izba Inżynierów Budownictwa opublikowała komunikat dotyczący składek członkowskich oraz kosztów obowiązkowego ubezpieczenia OC, które będą obowiązywały członków izb w 2019 roku.

Opłata za ubezpieczenie OC

Od 1 stycznia 2019 roku wysokość stawki za obowiązkowe ubezpieczenie OC wynosi 70 zł/rok. Opłata za ubezpieczenie powinna zostać wniesiona razem ze składkami na Krajową Izbę PIIB. Co ważne, składka na ubezpieczenie powinna być opłacona co najmniej 15 dni przed końcem poprzedniego okresu ubezpieczenia.

Wysokość składek członkowskich

W 2019 roku składka członkowska na Krajową Izbę wynosi 72 zł, płatna jednorazowo za cały rok.

Stawka opłaty na okręgową izbę wynosi natomiast 348 zł na rok. Opłatę można rozłożyć maksymalnie na dwie raty po 174 zł każda.

Zatem łącznie osoby wykonujące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie będą musiały ponieść koszt 490 zł na rok. Wysokość opłat i składek członkowskich nie zmieniła się zatem w stosunku do roku poprzedniego.

Przypomnijmy, iż członkowie izb prowadzący działalność gospodarczą mogą zaliczać składki członkowskie jako koszty uzyskania przychodów zgodnie z informacjami PIIB.

Dane do płatności można uzyskać po zalogowaniu się do portalu członkowskiego na stronie PIIB. Blankiety opłat dołączane są także do czasopisma Inżynier Budownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *