Kategorie
Pytania użytkowników

Praktyka w powiatowym zarządzie dróg

Czy praca w powiatowym zarządzie dróg w dziale inżynierii ruchu zwalnia z konieczności praktyki na budowie? Kiedy można dowiedzieć się na 100 procent że dana praktyka w powiatowym zarządzie dróg zostanie zaakceptowana? Dopiero na etapie składania wniosku do egzaminu? Chodzi mi o uprawnienia drogowe w ograniczonym zakresie.


Odpowiedź

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do praktyki zawodowej może być zaliczona praca u zarządcy drogi publicznej polegającą na wykonywaniu czynności na terenie budowy i obejmującą konieczność fachowej oceny zjawisk lub samodzielnego rozwiązywania zagadnień architektonicznych oraz techniczno-organizacyjnych. Jeżeli więc takie są Twoje obowiązki zawodowe to praktyka będzie odpowiednia.

W przypadku praktyki w zarządzie dróg podstawowy okres wymaganej praktyki zawodowej ulega dwukrotnemu wydłużeniu. Wymagany okres praktyki zawodowej zależy także od wykształcenia, można to sprawdzić na stronie.

Ostateczną decyzję o zaliczeniu bądź niezaliczeniu praktyki zawodowej podejmuje okręgowa komisja kwalifikacyjna po weryfikacji wszystkich dokumentów złożonych przez kandydata w procesie kwalifikacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *