Kategorie
Aktualności Egzamin Terminy

Terminy składania wniosków o uprawnienia budowlane 2023 w PIIB

Terminy składania wniosków o uprawnienia budowlane w poszczególnych komisjach kwalifikacyjnych PIIB. Obowiązują na sesję egzaminacyjną WIOSNA 2023.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa ustaliła termin egzaminu testowego na uprawnienia budowlane w sesji wiosna 2023 na dzień 26 maja 2023 roku. Osoby ubiegające się o nadanie uprawnień budowlanych w tej sesji są zobligowane złożyć komplet wymaganych dokumentów kwalifikacyjnych w ustalonym terminie. Data i sposób składania dokumentów ( osobiście, elektroniczne ) są ustalane indywidualnie przez poszczególne okręgowe komisje kwalifikacyjne. Dla ułatwienia poniżej prezentujemy zestawienie niezbędnych informacji w formie tabeli.

Termin składania dokumentów na uprawnienia w okręgowych izbach – sesja Wiosna 2023

Lista z terminami będzie aktualizowana

Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski kwalifikacyjne przyjmowane w terminie od 9 do 20 stycznia 2023 roku. Należy je przesyłać za pomocą poczty lub firm kurierskich.

Osoby powtarzające egzamin składają dokumenty w terminie do 26 marca 2023 r.

Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski przyjmowane w terminie 16-31 stycznia 2023 r. bezpośrednio w siedzibie izby lub za pomocą poczty. Obowiązuje uprzednia elektroniczna rejestracja.

Wnioski osób ponownie przystępujących można składać do 27 marca 2023 r.

Lubelska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski przyjmowane będą od 18 stycznia do 17 litego 2023 roku. Dokumenty można składać za pomocą poczty lub kuriera, a osobiście jedynie w wyjątkowych przypadkach.

Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Dokumenty przyjmowane będą w terminie od 19 stycznia do 10 marca 2023 r.

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski można przesyłać pocztą lub kurierem, a w wyjątkowych przypadkach bezpośrednio w siedzibie do dnia 27 stycznia 2023 r.

Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski będą przyjmowane od 23 stycznia do 2 lutego 2023 r. po uprzedniej rejestracji elektronicznej. Izba nie przyjmuje dokumentów bezpośrednio w siedzibie.

Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski kwalifikacyjne można składać w okresie od 23 stycznia do 3 lutego 2023 roku.

Wymagana jest uprzednio elektroniczna rejestracja, która zostanie uruchomiona od dnia 19 stycznia.

Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Przewidziano ostateczny termin składania dokumentów kwalifikacyjnych na 31 stycznia 2023. Termin dotyczy także osób ponownie przystępujących do egzaminu.

Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski przyjmowane będą w terminie od 23 stycznia do 10 lutego 2023 roku. Izba przewiduje składanie wniosków wyłącznie za pomocą poczty lub kuriera.

Osoby ponownie przystępujące do egzaminu mają czas na złożenie dokumentów do 27 marca 2023.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Przyjmowanie wniosków odbędzie się w okresie od 16 do 27 stycznia 2023 r.

Wnioski o ponowny egzamin przyjmowane będą natomiast w okresie od 16.01. do 24.02 2023.

Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wyznaczono ostateczny termin składania wniosków do dnia 27 stycznia 2023 roku. Wnioski można składać bezpośrednio w biurze izby lub przesyłać pocztą.

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski kwalifikacyjne przyjmowane będą w dniach od 2 do 20 stycznia 2023 roku. Termin dotyczy także osób ponownie przystępujących do egzaminu.

Wnioski składane za pomocą poczty lub w siedzibie izby. Obowiązuje rejestracja elektroniczna wniosków.

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Komplet dokumentów należy złożyć w terminie od 23 stycznia do 17 lutego 2023 roku. Dokumenty można składać osobiście lub za pomocą poczty, ewentualnie kuriera.

Osoby ponownie przystępujące do egzaminu składają wnioski do 17.03.2023 r.

Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wyznaczono terminy składania wniosków od 9 do 20 stycznia 2023 r. Wnioski o ponowne dopuszczenie do egzaminu będą przyjmowane od 15 do 28 lutego 2023r. Należy uprzednio zarejestrować wniosek elektronicznie.

Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Przyjmowanie wniosków od 2 do 31 stycznia 2023 roku. Wnioski składane poprzez skrzynkę podawczą lub pocztę / firmę kurierską. Wnioski o ponowne wyznaczenie egzaminu można składać do 15 marca 2023.

Obowiązuje rejestracja elektroniczna, która zostanie uruchomiona od 19 grudnia.

Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wnioski przyjmowane będą w okresie 23.01 do 2.02 2023 r. bezpośrednio w biurze izby. Dopuszczalne jest przesyłanie pocztą lub kurierem.

Terminy składania wniosków

Ustalone przez komisje kwalifikacyjne terminy składania wniosków są ostateczne, dlatego więc nie należy zostawiać kwalifikacji na ostatnią chwilę, przewidując, że w niektórych wypadkach konieczne będzie uzupełnienie dokumentów.

W przypadku złożenia lub uzupełnienia dokumentów po terminie, opłata kwalifikacyjna nie przepada. Natomiast wniosek będzie już rozpatrywany w następnej w kolejności sesji egzaminacyjnej. Tak więc średnio później o pół roku w stosunku do planowanego.

Kolejna podwyżka opłat kwalifikacyjnych w PIIB od 2023 roku

Elektroniczna rejestracja kandydatów

Zwracamy uwagę, iż większość okręgowych izb podczas procesu przyjmowania wniosków wymaga uprzedniej elektronicznej rejestracji. Dopiero po podaniu wymaganych informacji wyznaczany jest termin wizyty. W niektórych izbach elektroniczna rejestracja obowiązuje także przy składaniu dokumentów pocztą lub kurierem.

Więcej o rejestracji elektronicznej tutaj

8 odpowiedzi na “Terminy składania wniosków o uprawnienia budowlane 2023 w PIIB”

Witam serdecznie jaki jest termin składania wniosków na jesienną sesje egzaminacyjna w Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa,

Cześć,
ile czasu trwa sam proces weryfikowania dokumentacji przez Izbę? Jak to wyglądało w poprzednich sesjach?

Standardowo do dwóch miesięcy, natomiast pismo o dopuszczeniu do egzaminu powinno przyjść najpóźniej na miesiąc przed egzaminem.
W przypadku konieczności uzupełnienia lub braków informacja przychodzi oczywiście wcześniej.

Hej.
Niestety pech chciał, że w trakcie procesu rekrutacji wylądowałem w szpitalu. Nie miał, kto za mnie dopełnić formalności. Czy można pisać wniosek z załączeniem zaświadczenia ze szpitala z prośba o przyjęcie papierów po terminie. Czy można zdawać w innej izbie niż do tej co się aktualnie należy, jeżeli poda się adres zamieszkania ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *