Kategorie
Pytania użytkowników

Termin rozpoczęcia praktyki do uprawnień

Czytając Prawo Budowlane, zapewne coś źle interpretuję, ponieważ zrozumiałam, że w przypadku odbywania praktyki na budowie po 3 roku studiów, ale przed uzyskaniem dyplomu inżyniera, praktyka taka liczy się jedynie w momencie zdawania egzaminu o uprawnienia w ograniczonym zakresie. Moja sytuacja jest taka, że na 4 roku studiów I stopnia odbyłam 3 miesięczną praktykę na budowie, będąc na stażu z własnej woli, następnie obroniłam się i teraz pracuję na innej budowie. W momencie kiedy będę chciała składać zaświadczenie o odbyciu praktyk, a moim celem jest uzyskanie uprawnień BEZ ograniczeń, to czy te 3 miesiące mogę również uwzględnić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Odpowiedź

W aktualnych przepisach ta sprawa nie jest tak szczegółowo regulowana. Jest mowa jedynie o ukończeniu 3 roku studiów ( de facto nie doprecyzowano nawet jakich – więc można próbować i po politologii 😉 ).

Natomiast w praktyce kierunek studiów powinien być odpowiedni lub pokrewny do zakresu uprawnień o jakie się ubiegamy.

Jeśli chodzi o wątpliwości związane z zakresem uprawnień ( ograniczone / nieograniczone) przy praktyce po 3 roku to jeszcze w czasach książki praktyki, Izby rejestrowały je na uprawnienia nieograniczone już po 3 roku studiów, więc aktualnie także powinno bo być uznawane.

Oczywiści Pani praktyka powinna spełniać także inne wymagania aby zostać zaliczona ( zakres praktyki, odpowiedni kierownik itp.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *