Kategorie
Pytania użytkowników

Jak rozliczyć czas praktyki zawodowej

Witam zdałem właśnie papiery na egzamin, niestety Pani przyjmująca dokumenty załamała mnie mam 3 lata praktyki na budowie i nie wiedziałem że urlopy się nie liczą do praktyki gdyż nigdzie nie jest to wprost napisane ani w rozporządzeniu ani w ustawie ani na stronach mojej izby. Co o tym sądzicie czy jechać z nimi rozmawiać, że np. w dniu egzaminu będę już miał ten 3 miesiące dodatkowe i dostarczę im zbiorcze zestawienie czy co mam robić. Załamka:( tyle czekania na te uprawnienia.


Odpowiedź

Zgadza się, iż urlopy oraz długie nieobecności w pracy ( np. z powodu choroby) powinno się odliczyć z okresu praktyki. Natomiast jeszcze nie wszystko stracone, gdyż:

  1. istnieje szansa, że Izba wyśle pismo z prośbą o uzupełnienie/uaktualnienie dokumentów – zajmuje to zwykle miesiąc + czas na Pana odpowiedź … wiec jest szansa na dodatkowy czas.
  2. w dużej liczbie przypadków w branży budowlanej urlopy są “teoretyczne” tzn. że nie wykorzystuje się wszystkiego na bieżąco ( nie wiemy jak było w Pana przypadku) – jeśli tak można starać się bronić zaświadczeniem z kadr itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *