Kategorie
Pytania użytkowników

Zagraniczna delegacja a praktyka zawodowa

Zostałam oddelegowana przez firmę polską, na budowę za granicę. Moim bezpośrednim przełożonym jest osoba z polskimi uprawnieniami. W Prawie Budowlanym napisane jest, że odbywając praktyki poza granicami Polski, mentor powinien mieć uprawnienia tego kraju, w którym odbywa się w/w praktykę. Czy w tej sytuacji, mój przełożony z uprawnieniami polskimi może wypełnić dla mnie zaświadczenie o wykonanej praktyce zagranicą?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Odpowiedź

Opisywana kwestia nie jest bezpośrednio uregulowana w przepisach, natomiast logicznie rzecz biorąc inny tryb dokumentowania praktyki związany z praktyką zagraniczną powinien obowiązywać w przypadku gdy kierownikiem praktyki jest osoba z uprawnieniami innymi niż polskie oraz firma jest także niezarejestrowana w naszym kraju.

W Pani przypadku, gdy zarówno firma jest polska , jak i kierownik posiada ważne uprawnienia PIIB, dokumentacja powinna odbywać się w oparciu o standardowe oświadczenie kierownika i zbiorcze zestawienia praktyki.

Jako, że w PIIB niestety w każdej Izbie zdarza się inna interpretacja polecam ostatecznie upewnić się w Pani miejscu zamieszkania jak wygląda sytuacja w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *