Kategorie
Pytania użytkowników

Rozszerzenie zakresu uprawnień – jaki zakres pytań

Rozszerzam uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń o uprawnienia projektowe bez ograniczeń.
Zgodnie z Załącznikiem nr 12 do regulaminu postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadawania uprawnień budowlanych p. 3 B) mam ogólny pogląd na ilość pytań, ale nie dokładny zakres z czego mogą one być.
Zgodnie z uzyskaną w zawiadomieniu informacją z Izby szczegółowy program egzaminów (wyka przepisów) dla każdej specjalności znajduje się na stronie internetowej PIIB. Telefonicznie udało mi się dowiedzieć, że nie obowiązuje mnie KPA, ale nie jestem w stanie tego nigdzie znaleźć i wciąż odsyłają mnie na stronę PIIB.
Czy wiedzą Państwo gdzie mogę znaleźć zakres aktów prawnych, z których będzie przygotowany egzamin pisemny? Wiem, że nie zaszkodzi powtórzyć wszystko, ale zawsze można położyć nacisk na konkretne akty.


Odpowiedź

W przypadku rozszerzenia zakresu uprawnień zestaw pytań na egzaminie dostosowany jest w zależności od rodzaju i specjalności uprawnień posiadanych oraz tych, do których jest rozszerzenie.

Dokładny zakres pytań powinien zostać przesłany przez komisję kwalifikacyjną w liście z informacją o dopuszczeniu do egzaminu. Niestety dla niektórych jest to trochę późno gdyż list przychodzi zwykle na miesiąc przed egzaminem.

Generalnie najrozsądniej jest powtórzyć całość zakresu przynajmniej na egzamin pisemny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *