Nazwa stanowiska podczas praktyki

Witam, posiadam tytuł inż. po kierunku elektrotechnika. Na tym etapie mógłbym ubiegać się o uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń w zakresie instalacji i sieci elektrycznych. Moje aktualne stanowisko w papierach to elektromonter. Teraz pytanie: Jeżeli o uprawnienia można się również ubiegać po technikum czy szkole zawodowej, to część tych osób również ma w swoich umowach wpisane stanowiska analogiczne – tzw. fizyczne. Jak komisja zapatruje się na takie osoby? Moim zdaniem skoro ubiegamy się o uprawnienia do kierowania to stanowisko na którym się znajdujemy w jakiś sposób powinno się chyba z tym pokrywać – np. inżynier budowy, inżynier robót. Podejrzewam, że np. stanowisko prowadzącego roboty lub tzw. brygadzisty też bez problemu powinno być pozytywnie odebrane, ale ciekawi mnie jak to wygląda w przypadku “zwykłego” elektromontera na papierze ? No a jeżeli takie stanowisko jest zaliczane pozytywnie, to jak powinno wyglądać wypisanie zestawienia zbiorczego ?


Odpowiedź

Zestawienie zbiorcze wypełnić należy, tak ja każdego innego stanowiska kierowniczego typu np. inżynier budowy, majster budowy itp.

Kluczową kwestią będzie tutaj zakres obowiązków. Jeżeli będą one faktycznie związane z kierowaniem robotami i wykonywaniem obowiązków inżynierskich w zakresie uprawnień o jakie się ubiegamy oraz oczywiście opieka odpowiedniego kierownika praktyki to taka praktyka jest jak najbardziej do zaliczenia.

Proszę pamiętać natomiast, iż komisja kwalifikacyjna ma prawo w razie potrzeby zażądać dodatkowych dowodów i wyjaśnień w razie wątpliwości. Tutaj już niestety nie ma reguły i w niektórych przypadkach takie wątpliwości mogą powstać dlaczego np. wykonując obowiązki inżyniera/kierującego pracami zajmuje się stanowisko typowo pracownicze.

2 myśli na “Nazwa stanowiska podczas praktyki”

  1. To ja mam podobne pytanie czy ktoś przerabiał temat stanowisko pracy asystent projektanta a praktyka wykonawcza? (Zakres obowiązków zarówno asystent w zasadzie jak i inżynier budowy) dotyczy MOIIB.

    1. Stanowisko asystent projektanta zdecydowanie kojarzy się z wykonywaniem czynności projektowych. Więc typowa praktyka wykonawcza na budowie w ramach tego stanowiska zdecydowanie powinna wzbudzić zainteresowanie komisji kwalifikacyjnej.
      Jedynym wyjątkiem ( w przypadku uprawnień architektonicznych) może być tutaj praktyka w ramach nadzoru autorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *