Kategorie
Pytania użytkowników

Nadzór autorski a praktyka zawodowa

Proszę o informację, czy forma praktyki na budowie w ramach nadzoru autorskiego „zatrudnienie na pełny etat w biurze projektowym odpowiedzialnym za projekt” będzie uznana przez izbę za odpowiedni rodzaj umowy do zaliczenia praktyki? (uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń). Zostałem oddelegowany na czas trwania budowy bezpośrednio do biura na placu budowy. Czy w tym wypadku aby zaliczyć praktykę muszę zawierać jakikolwiek rodzaj umowy z firmą budowlana czy wystarczy umowa z obecnym pracodawcą? W jaki sposób należy wtedy wypełnić zbiorcze zestawienie praktyk w kolumnie z formą zatrudnienia? Dodam, ze praktykę odbywam od września 2018. Czy bez dodatkowej umowy ten czas jest już stracony?


Odpowiedź

W przypadku praktyki odbywanej do uprawnień architektonicznych możliwe jest odbywanie jej przy sprawowaniu nadzoru autorskiego na budowie. W takim wypadku nie ma potrzeby zawierania dodatkowej umowy gdyż kierownikiem praktyki będzie główny projektant sprawujący nadzór autorski. Umowa na podstawie, której praktyka jest odbywana także pozostaje bez zmian, gdyż pracodawca się nie zmienia.

4 odpowiedzi na “Nadzór autorski a praktyka zawodowa”

Czy dobrze rozumiem, że w przypadku stanowiska ”nadzór autorski” można taką praktykę zaliczac do rocznej praktyki budowlanej wymaganej przy staraniu się o uprawnienia do projektowania bez ograniczeń?

Ale czy nie zmienili tego w uchwale z 27 lipca 2016 r. i od tego czasu już nadzoru autorskiego nie ma w regulaminie? Czy z tego wynika, że w zasadzie, nadzór autorski był zaliczany jeśli odbywał się w okresie od marca 2015 do lipca 2016?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *