Kategorie
Pytania użytkowników

Zmiany w uprawnienia w 2014 roku

Książkę praktyk odbierałem w marcu 2014 w specjalności “instalacje w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych”.

Na budowie praktyki mam od 2013 roku. Chciałem jednak zrobić uprawnienia o specjalności “kolejowa w zakresie sterowania ruchem kolejowym”. Wcześniej chyba takowych nie było. Po rozmowie z dyrektorem chciałem mieć uprawnienia związane z moją pracą.

Mogę teraz zmienić rodzaj specjalności? Czy muszę uzupełniać książkę praktyki zawodowej od 17 marca do okresu przejściowego, czy mogę od razu wypisać wszystko w zestawieniu zbiorczym?


Odpowiedź

Przed wrześniem 2014 ( dokładnie nawet przed sierpniem 2014 – wygasło wtedy obowiązujące rozporządzenie) roku praktyka zawodowa dokumentowana była w książce praktyki zawodowej. Rozpoczęcie praktyki wiązało się z rejestracją takiej książki oraz była wydawana dla konkretnej specjalności.

Tak więc w Pana przypadku nie będzie możliwa zmiana specjalności w ramach dokumentowania w książce praktyki.

Jedyną opcją jest rozpoczęcie praktyki dla nowej specjalności od września 2014. Wtedy zniknął także obowiązek rejestracji praktyki w Okręgowej Izbie. Wcześniejsza praktyka dla nowej specjalności niestety nie może zostać zaliczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *