Kategorie
Egzamin Statystyki

Statystyki egzaminu na uprawnienia – wiosna 2016

Statystyki egzaminu na uprawnienia w sesji wiosennej 2016

Podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej, która rozpoczęła się 20 maja b.r. kandydaci złożyli 3339 wniosków kwalifikacyjnych, z czego 97,7% zostało pozytywnie rozpatrzonych.

Do egzaminu testowego przystąpiło 3649* osób, a pozytywny wynik uzyskało 86% zdających.

W egzaminie ustnym także wzięło udział 3649* kandydatów, natomiast zdawalność była tutaj niższa i ostatecznie ten etap przeszło 76% zdających.

Nowe uprawnienia w poszczególnych specjalnościach

Podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej liczba nowo uzyskanych uprawnień wg. poszczególnych specjalności kształtowała się następująco:

  • specjalność konstrukcyjno-budowlana: 1265 osób
  • specjalność instalacyjna – sanitarna: 573 osoby
  • specjalność instalacyjna – elektryczna: 391 osób
  • specjalność inżynieryjna – drogowa: 288 osób
  • specjalność inżynieryjna – mostowa: 127 osób
  • specjalność inżynieryjna – kolejowa (obiekty): 80 osób
  • specjalność inżynieryjna – kolejowa (srk): 20 osób
  • specjalność inżynieryjna – hydrotechniczna: 45 osób
  • specjalność instalacyjna – telekomunikacyjna: 29 osób
  • specjalność inżynieryjna – wyburzeniowa: brak kandydatów zdających

 

* Do egzaminu przystępowały także osoby, które z różnych względów nie wzięły udziału we wcześniejszym egzaminie ( jesień 2015) a także osoby poprawiające tylko egzamin ustny.

6 odpowiedzi na “Statystyki egzaminu na uprawnienia – wiosna 2016”

Wszystko ładnie pięknie, w gdansku wszyscy na hydrotechnice zdali a Wrocław 4/16 w zeszłym roku 3/11, to chyba we wro nikt się nie uczy

Także mam pytanie, posiadając dyplom inżyniera architekta i dodatkowo uzyskując dyplom magistra poza granicami kraju – przykładowo Master of Arts in Architecture, mogę także ubiegać się o uprawnienia w Polsce?

Witam
Jako inz po Elektronice i telekomunikacji oraz jako mgr po elektrotechnice moge ubiegac sie o uprawnienia budowlane o specjalnosci instalacyjnej elektrycznej oraz telekomunikacyjnej?

Można po elektronice i telekomunikacji inż. można zarówno zrobić specjalność elektryczną jak i telekomunikacyjną ale ograniczone.
Po elektrotechnice mgr teoretycznie można zrobić pełne uprawnienia w specjalności elektrycznej jak i telekomunikacyjnej, natomiast prawdopodobnie będą problemy przy weryfikacji wykształcenia w specjalności elektrycznej, gdyż studia I stopnia były na innym kierunku.

Tutaj można dokładnie sprawdzić: https://uprawnieniabudowlane.pl/wymagane-wyksztalcenie-i-praktyka-zestawienie/

Witam
Jako inżynier po specjalności Telematyka Transportu, po kierunku Transport oraz jako mgr po kierunku związanym z zarządzaniem mogę ubiegać się o uprawnienia budowlane o specjalności telekomunikacyjnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *