Praktyka zawodowa przy instalacjach klimatyzacji VRF

Czy izby zaliczają praktykę na budowie (uprawnienia wykonawcze instalacyjne sanit.) przy instalacjach klimatyzacyjnych, dokładniej systemy VRF? Czy jeśli mam w pewnych ramach czasowych wpisaną budowę z zakresem instalacji wentylacji i klimatyzacji i wpiszę inną budowę z datą zazębiającą się z poprzednią budową (bywa, pod koniec jednej budowy już się zaczyna następną), z tym że ta druga to tylko system vrf, to czy zostanie mi to uznane (rozumiem że czas w którym budowy się zazębiają będzie zaliczony do jednej z nich a nie np zabrany?)? Może lepiej pominąć niektóre budowy jeśli trwały w trakcie trwania budów większych?


Odpowiedź

Budowa instalacji klimatyzacji wchodzi w zakres specjalności uprawnień sanitarnej więc nawet jeżeli są to systemy VRF to praktyka powinna zostać zaliczona. Warunkiem aby prace nadzorowane były przez kierownika z odpowiednimi uprawnieniami.

Oczywiście należy pamiętać by poza zakresem klimatyzacji w praktyce zawodowej były także zawarte inne prace związane ze specjalnością o jaką się ubiegamy. W ten sposób praktyka będzie odpowiednio zróżnicowana i pokaże to komisji kwalifikacyjnej, iż kandydat dysponuje szerokim zakresem wiedzy praktycznej związanej z daną specjalnością.

Wpisując zakres praktyki należy mieć na uwadze właśnie zróżnicowanie oraz wybierać zakresy najbardziej „odpowiednie” danej specjalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *