Kategorie
Pytania użytkowników

Praktyka zawodowa przy instalacjach klimatyzacji VRF

Czy izby zaliczają praktykę na budowie (uprawnienia wykonawcze instalacyjne sanit.) przy instalacjach klimatyzacyjnych, dokładniej systemy VRF? Czy jeśli mam w pewnych ramach czasowych wpisaną budowę z zakresem instalacji wentylacji i klimatyzacji i wpiszę inną budowę z datą zazębiającą się z poprzednią budową (bywa, pod koniec jednej budowy już się zaczyna następną), z tym że ta druga to tylko system vrf, to czy zostanie mi to uznane (rozumiem że czas w którym budowy się zazębiają będzie zaliczony do jednej z nich a nie np zabrany?)? Może lepiej pominąć niektóre budowy jeśli trwały w trakcie trwania budów większych?


Odpowiedź

Budowa instalacji klimatyzacji wchodzi w zakres specjalności uprawnień sanitarnej więc nawet jeżeli są to systemy VRF to praktyka powinna zostać zaliczona. Warunkiem aby prace nadzorowane były przez kierownika z odpowiednimi uprawnieniami.

Oczywiście należy pamiętać by poza zakresem klimatyzacji w praktyce zawodowej były także zawarte inne prace związane ze specjalnością o jaką się ubiegamy. W ten sposób praktyka będzie odpowiednio zróżnicowana i pokaże to komisji kwalifikacyjnej, iż kandydat dysponuje szerokim zakresem wiedzy praktycznej związanej z daną specjalnością.

Wpisując zakres praktyki należy mieć na uwadze właśnie zróżnicowanie oraz wybierać zakresy najbardziej „odpowiednie” danej specjalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *