Kategorie
Pytania użytkowników

Praktyka do uprawnień elektrycznych na stanowisku kierownika robót

Witam,

W chwili obecnej wykonuję praktykę zawodową, jednakże moje stanowisko na Umowie o prace to Kierownik Robót (bez uprawnień ). Moje Pytanie brzmi, czy w takim wypadku mogę normalnie wpisać swoje stanowisko do zestawie zbiorczym praktyki ?

2 Pytanie,

Czy jeżeli opiekun Praktyki, W trakcie jej odbywania dostał awans i z Kierownika Kontraktu został Dyrektorem Projektu ( jest to właściwie wewnętrzna zmiana stanowiska w firmie – ale jednak zmiana) Jak w takiej sytuacji opisać jego stanowisko na budowie ? I czy przedstawić go jako Dyrektor ?


Odpowiedź

Praca na stanowisku kierownik robót przy odbywaniu praktyki zawodowej może prowadzić do problemów, gdyż formalnie nie jest możliwe zgodnie z przepisami kierowanie robotami budowlanymi oraz sprawowanie samodzielnej funkcji technicznej bez uprawnień budowlanych. To jakiego to rodzaju będą problemy zależy już od interpretacji komisji kwalifikacyjnej, a te mogą być różne. Oczywiście może się także wszystko odbyć bez problemów, natomiast zwracamy uwagę na ryzyko.

Stanowiska kierownika czy dyrektora kontraktu nie są co do zasady stanowiskami technicznymi wymienionymi w ustawie Prawo budowlane lecz managerskimi, więc takie osoby ( jeżeli równocześnie nie pełnią funkcji kierownika budowy) nie nadają się do kierowania praktykami zawodowymi do uprawnień budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *