Praktyka do uprawnień elektrycznych na stanowisku kierownika robót

Witam,

W chwili obecnej wykonuję praktykę zawodową, jednakże moje stanowisko na Umowie o prace to Kierownik Robót (bez uprawnień ). Moje Pytanie brzmi, czy w takim wypadku mogę normalnie wpisać swoje stanowisko do zestawie zbiorczym praktyki ?

2 Pytanie,

Czy jeżeli opiekun Praktyki, W trakcie jej odbywania dostał awans i z Kierownika Kontraktu został Dyrektorem Projektu ( jest to właściwie wewnętrzna zmiana stanowiska w firmie – ale jednak zmiana) Jak w takiej sytuacji opisać jego stanowisko na budowie ? I czy przedstawić go jako Dyrektor ?


Odpowiedź

Praca na stanowisku kierownik robót przy odbywaniu praktyki zawodowej może prowadzić do problemów, gdyż formalnie nie jest możliwe zgodnie z przepisami kierowanie robotami budowlanymi oraz sprawowanie samodzielnej funkcji technicznej bez uprawnień budowlanych. To jakiego to rodzaju będą problemy zależy już od interpretacji komisji kwalifikacyjnej, a te mogą być różne. Oczywiście może się także wszystko odbyć bez problemów, natomiast zwracamy uwagę na ryzyko.

Stanowiska kierownika czy dyrektora kontraktu nie są co do zasady stanowiskami technicznymi wymienionymi w ustawie Prawo budowlane lecz managerskimi, więc takie osoby ( jeżeli równocześnie nie pełnią funkcji kierownika budowy) nie nadają się do kierowania praktykami zawodowymi do uprawnień budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *