Kategorie
Egzamin

Nauka do egzaminu na uprawnienia ostatnią chwilę

Nauka do egzaminu na uprawnienia budowlane to poważne przedsięwzięcie, które należy też odpowiednio zaplanować uwzględniając swoje obowiązki zawodowe. Aby dobrze przygotować się do egzaminu należy zacząć naukę minimum miesiąc wcześniej, a tak naprawdę im wcześniej tym lepiej. Niektórzy jednak, z różnych względów nie mają aż tyle czasu. Jeżeli do egzaminu pozostało dwa tygodnie lub mniej a Ty nadal nie zacząłeś/łaś nauki nie ma powodu do paniki – nadal jest duża szansa na jego zaliczenie.

Jak zdać egzamin na uprawnienia – nauka w trybie awaryjnym

Egzamin testowy

Pierwszym zadaniem jakie Cię czeka to oczywiście egzamin testowy. Kilkadziesiąt pytań testowych o często wysokim stopniu trudności może początkowo budzić przerażenie. Gdy czasu jest mało nie eksperymentuj – należy wybrać sprawdzone źródło pytań i odpowiedzi i przerabiać je bez końca. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się nasz program uprawnienia budowlane oraz zawarta w nim funkcja pytaj do skutku. Im więcej pytań i odpowiedzi zapamiętasz tym większa szansa na zdanie testu. Możesz także przerabiać pytania testowe w analogowej formie jeżeli masz dostęp do sprawdzonego źródła. ( uwaga na krążące w sieci excele sprzed kilku/nastu lat – w dużej mierze są już nieaktualne ). Skup się w takim wypadku na jednym źródle pytań i staraj się ich opanować jak najwięcej.

Na tym etapie nie warto zaprzątać sobie głowy czytaniem aktów prawnych – na to przyjdzie pora jeżeli odpowiednio opanujesz już testy.

Egzamin ustny

Gdy już opanujesz odpowiednio materiał na egzamin pisemny lub już go zakończyłeś/łaś z pozytywnym wynikiem pora na egzamin ustny. Pierwszym etapem będzie kilkukrotne przeczytanie ze zrozumieniem najważniejszych aktów prawnych na egzamin. W przypadku rozporządzeń z warunków technicznych należy skupić się na wzrokowym zapamiętaniu co gdzie jest – wartości liczbowych nie warto się uczyć gdyż zakres jest zbyt duży. Na ustnym ułatwi to szybkie wyszukiwanie gdyż czasu na przygotowanie jest naprawdę mało.

Po zapoznaniu się z aktami prawnymi pora na przerabianie pytań na ustny. Nasza baza pytań na egzamin jest bardzo rozbudowana, tworzona przez użytkowników z ostatnich lat – jest to więc dobry materiał do nauki. W pierwszej kolejności należy wybrać pytania ze swojej okręgowej izby oraz zakresu uprawnień. Jeżeli zdajesz popularne uprawnienia w większej izbie pytań będzie wystarczająco dużo. Jeżeli natomiast specjalność uprawnień jest mniej popularna i pytań z egzaminu jest niewiele rozszerz wyniki wyszukiwania o pozostałe izby, ewentualnie zakresy uprawnień.

Porady ogólne

Jeżeli możesz wziąć urlop zrób to koniecznie, gdyż nauka i obowiązki zawodowe w znacznej ilości wypadków trudno pogodzić. Jeśli nie ma na to szans poświęcaj każdą chwilę na naukę. Nasza aplikacja do nauki na telefon umożliwi Ci naukę dosłownie wszędzie, nawet bez dostępu do internetu.

W pierwszej kolejności skup się na egzaminie testowym. Po jego zdaniu, wynik będzie ważny przez 3 lata więc nawet jeżeli noga powinie Ci się na ustnym, to w kolejnej sesji będzie można na spokojnie do niego się przygotować. Po zdaniu pisemnego w zależności od organizacji egzaminów w Twojej izbie możesz mieć nawet do tygodnia na naukę na egzamin ustny, więc przy odrobinie szczęścia i do niego zdążysz się przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *