Kategorie
Pytania egzamin ustny

Konstrukcyjno budowlane wykonawcze izba małopolska

Pytania z egzaminu ustnego w MOIIB konstrukcyjno budowlane wykonawcze

Forum bardzo pomocne. Dziękuję ze swojej strony za dzielenie się wspomnieniami.
Kurs przygotowawczy bardzo pomocny pod kątem przykładów z życia, rozjaśnia teoretyczne definicje i zagadnienia. Warto pójść na kurs w sesji poprzedzającej. Warto brać udział ze względu na aspekty bezpieczeństwa pod przyszłe wykonywanie samodzielnych funkcji w budownictwie. Takie kursy należy powtarzać cyklicznie dla własnego dobra w myśl zasady brak znajomości prawa szkodzi.
Program testy na uprawnienia bardzo pomocny. Odpowiedzi na pytania należy znać na poziomie >90-95% i jest bardzo duża szansa zaliczenia egzaminu pisemnego.
Na ustnym opanowanie stresu to połowa sukcesu gdyż wzrasta kreatywność i dostęp do podstawowych pojęć technicznych we własnej głowie. Warto dzień przed egzaminem wyłączyć tryb nauki i lekko się zdystansować/odstresować (spacer, kino etc).
Warto mieć ze sobą podstawowe normy (stal, żelbet, mury, drewno, fundamenty i oczywiście rozporządzenia , ustawy).
Należy kontrolować czas podczas przygotowywania odpowiedzi na pytania (25-30 min. szybko ucieka). Nie skupiać się na szukaniu jednej odpowiedzi zbyt długo. Komisja wydaje się oceniać całokształt także brak odpowiedzi na jedno-dwa pytania (szczególnie z definicji z ustaw) nie zawsze oznacza skreślenie kandydata.
Należy posługiwać się słownictwem technicznym , normowym (słowa klucze itp.) podczas odpowiedzi. Starać się rysować starannie etc. Komisja bardzo rzetelna. Musisz rozumieć zagadnienie, sama regułka/rysunek nie jest wystarczająca zwykle.
Pojawiające się i zasłyszane pytania:
obciążenia nadproży, def. urządzenia technicznego, zbrojenie istniejącego luku montażowego,terminy kpa, organy nadrzędne kpa , materiały termoizolacyjne (przykłady producentów), zawartość projektu budowlnego pod kątem obliczeń (podstawowe schematy statyczne, obciążenia, reakcje etc), zawartość decyzji o warunkach zabudowy (potrzebna jak nie ma planu zagospodarowania przestrzennego itp.) , obciążenie wiatrem masztów,
jakie parametry wpływają na wybór posadowienia.

Egzamin zaliczony.
Powodzenia wszystkim.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *