Konstrukcyjno budowlane wykonawcze izba małopolska

Pytania z egzaminu ustnego w MOIIB konstrukcyjno budowlane wykonawcze

Forum bardzo pomocne. Dziękuję ze swojej strony za dzielenie się wspomnieniami.
Kurs przygotowawczy bardzo pomocny pod kątem przykładów z życia, rozjaśnia teoretyczne definicje i zagadnienia. Warto pójść na kurs w sesji poprzedzającej. Warto brać udział ze względu na aspekty bezpieczeństwa pod przyszłe wykonywanie samodzielnych funkcji w budownictwie. Takie kursy należy powtarzać cyklicznie dla własnego dobra w myśl zasady brak znajomości prawa szkodzi.
Program testy na uprawnienia bardzo pomocny. Odpowiedzi na pytania należy znać na poziomie >90-95% i jest bardzo duża szansa zaliczenia egzaminu pisemnego.
Na ustnym opanowanie stresu to połowa sukcesu gdyż wzrasta kreatywność i dostęp do podstawowych pojęć technicznych we własnej głowie. Warto dzień przed egzaminem wyłączyć tryb nauki i lekko się zdystansować/odstresować (spacer, kino etc).
Warto mieć ze sobą podstawowe normy (stal, żelbet, mury, drewno, fundamenty i oczywiście rozporządzenia , ustawy).
Należy kontrolować czas podczas przygotowywania odpowiedzi na pytania (25-30 min. szybko ucieka). Nie skupiać się na szukaniu jednej odpowiedzi zbyt długo. Komisja wydaje się oceniać całokształt także brak odpowiedzi na jedno-dwa pytania (szczególnie z definicji z ustaw) nie zawsze oznacza skreślenie kandydata.
Należy posługiwać się słownictwem technicznym , normowym (słowa klucze itp.) podczas odpowiedzi. Starać się rysować starannie etc. Komisja bardzo rzetelna. Musisz rozumieć zagadnienie, sama regułka/rysunek nie jest wystarczająca zwykle.
Pojawiające się i zasłyszane pytania:
obciążenia nadproży, def. urządzenia technicznego, zbrojenie istniejącego luku montażowego,terminy kpa, organy nadrzędne kpa , materiały termoizolacyjne (przykłady producentów), zawartość projektu budowlnego pod kątem obliczeń (podstawowe schematy statyczne, obciążenia, reakcje etc), zawartość decyzji o warunkach zabudowy (potrzebna jak nie ma planu zagospodarowania przestrzennego itp.) , obciążenie wiatrem masztów,
jakie parametry wpływają na wybór posadowienia.

Egzamin zaliczony.
Powodzenia wszystkim.

Pozdrawiam

Przeczytaj rówież

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *