Kategorie
Pytania użytkowników

Kierownik robót opiekunem praktyki

Czy opiekunem praktyk może być kierownik robot budowlanych? Jeśli tak to czy są w tym przypadku wymagane jakieś dodatkowe dokumenty do przedstawienia w Izbie? Kierownik budowy ma tytuł technika i nie może być opiekunem, a kierownik robot ma pełne uprawnienia i ponoć może robić wpisy w dzienniku budowy (nie wiem na jakiej podstawie można robić wpisy?w sensie gdzie trzeba figurować) aczkolwiek jeszcze żadnego nie robił.


Odpowiedź

Tak, kierownik robót budowlanych także może być opiekunem praktyki zawodowej pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień budowlanych oraz czynnego członkostwa w samorządzie zawodowym.
Kierownik robót sprawuje opiekę na takich samych zasadach jaki kierownik budowy i nie są tutaj potrzebne żadne dodatkowe dokumenty.

Jeżeli chodzi natomiast o możliwość dokonywania wpisów do dziennika budowy to kierownik robót budowlanych (posiadający oczywiście odpowiednie uprawnienia i opłacone składki) powinien być wpisany na pierwszej stronie w dziennik i na tej podstawie może do niego bezpośrednio wpisów dokonywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *