Kategorie
Program

Egzamin i program do nauki

Naukę z programem Uprawnienia Budowlane rozpoczynamy od wybrania odpowiedniej specjalności oraz rodzaju uprawnień budowlanych,  o które będziemy się starać.

Tryb nauki – rozwiązywanie testów

Następnie uruchamiamy tryb nauki i przechodzimy do rozwiązywania pytań. Ze względu na duży zakres materiału polecamy rozpocząć naukę mniejszymi zakresami np. działami z zestawienia PIIB.

Gdy poszczególne działy będą już opanowane w podstawowym stopniu ( wyniki regularnie powyżej 70% ) możemy w oknie wyboru aktów prawnych zaznaczyć wszystkie pozycje i uczyć się kolejno wszystkich pytań.

Przegląd pytań i odpowiedzi

Polecamy na koniec każdego etapu nauki przeglądnąć listę udzielonych odpowiedzi, w szczególności tych błędnych. Przyspieszy to znacznie tempo przyswajania wiedzy, szczególnie wzrokowcom.

Pytaj do skutku

Funkcja pytaj do skutku pozwala na przerobienie wszystkich pytań, na które udzielono błędnej odpowiedzi. Warto uruchamiać ją na koniec nauki danego działu lub wszystkich przepisów by skupić się na zagadnieniach, które sprawiają nam problemy.

Odpowiedni poziom przygotowania

Ze względu na fakt, iż zawsze na egzaminach pojawiają się nowe pytania, aby czuć się pewnie, należy w trybie nauki dla wszystkich pytań osiągać wyniki regularnie powyżej 90%, ale oczywiście czym większe tym lepiej.

Tryb egzamin testowy

W trybie egzamin możemy sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując testy przygotowane przez program w oparciu o wytyczne PIIB w zakresie pytań egzaminacyjnych. Tutaj także istotne są uzyskiwane wyniki. Należy więc pamiętać, iż wyniki minimalnie powyżej wymaganego progu mogą nie zapewnić sukcesu na egzaminach.

Ważne by tryb testu traktować jedynie jako dodatek i uzupełnienie nauki. Ze względu na losowy charakter przydzielania pytań, nie należy go natomiast traktować jako podstawę nauki i skupiać się wyłącznie na nim. Dlatego też polecamy uruchamiać tryb egzaminu dopiero w końcowej fazie przygotować do egzaminu, gdy podstawowe zakresy mamy już solidnie opanowane w trybie nauki.

2 odpowiedzi na “Egzamin i program do nauki”

Witam,

Będę zdawać egzamin na kolejne uprawnienia. Posiadam już jedne – wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, a teraz będę podchodzić do egzaminu na uprawnienia wykonawcze w specjalności kolejowej.
Zgodnie z przepisami, mam ograniczony zakres pytań. Czy jest możliwość jakoś to ustawić w programie? Nie obowiązuje mnie np Kpa, a mam za to więcej pytań z BHP i chciałabym to jakoś przenieść do programu, żeby tryb 'egzamin’ był bardziej wiarygodny.

W trybie nauki można wybrać lub wykluczyć dowolny akt prawny w oknie wyboru aktów. ( np. KPA jak u Pana). Jeżeli chodzi o pytania z BHP to polecam naukę wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *