Kategorie
Aktualności Egzamin

Egzamin na uprawnienia architektoniczne w IARP odwołany

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Izbę Architektów RP w dniui 10.11.2020 egzamin na uprawnienia architektoniczne zaplanowany na dzień 4 grudnia 2020 został odwołany.

Powodem odwołania grudniowej sesji egzaminacyjnej jest oczywiście ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz ustanowieniem zakazów zgromadzeń na mocy § 28 ust. 9 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Kandydaci, którzy złożyli wnioski o przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w ramach zimowej sesji egzaminacyjnej i wnieśli opłatę z tytułu postępowania kwalifikacyjnego oraz opłatę z tytułu przeprowadzenia egzaminu, a następnie na skutek odwołania egzaminu wycofali swój wniosek opłata zostanie zwrócona wyłącznie w części opłaty za przeprowadzenie egzaminu.

Osoby, które nie wycofały wniosków i przeszły pozytywnie procedurę kwalifikacji, będą egzaminowane w ramach najbliższej sesji egzaminacyjnej.

Nowy termin sesji egzaminacyjnej nie został jeszcze ustalony, jednak biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w Polsce należy się spodziewać nowej daty egzaminu dopiero w 2021 roku.

Grudniową sesję egzaminacyjną odwołała także Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Przypomnijmy, iż egzamin pierwotnie również miał się odbyć 4 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *