Kategorie
Aktualności Egzamin

Egzamin na uprawnienia budowlane 4 grudnia 2020 w PIIB odwołany

Zgodnie z informacją przekazaną przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną PIIB z dnia 29 października 2020 egzamin na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2020 zaplanowany na 4 grudnia 2020 roku został odwołany. Powodem oczywiście jest aktualna sytuacja epidemiologiczna oraz wprowadzone przez rząd obostrzenia związane z organizacją zgromadzeń publicznych. Nowa data jesiennej sesji egzaminacyjnej na razie nie jest znana, jednak jest bardzo prawdopodobne, że najwcześniej będą to początkowe miesiące 2021 roku. O nowym terminie oczywiście będziemy informować w Naszym serwisie.

Uwaga aktualizacja! Nieoficjalne informacje z PIIB wskazują, iż możliwym terminem, na który będzie przeniesiony egzamin jest 26.02.2021, natomiast ostatecznie zależy to od zgody ministerstwa.

Co z egzaminami na uprawnienia architektoniczne w IARP?

Izba architektów RP nie podała na chwilę obecną ( 1.11.2020 ) informacji odnośnie odwołania lub przełożenia egzaminów na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej, więc termin rozpoczęcia zimowej sesji egzaminacyjnej ustalony także na 4 grudnia 2020 pozostaje na razie aktualny. Liczba zdających na uprawnienia budowlane w IARP jest znacznie mniejsza niż w przypadku PIIB więc być może organizacyjne będzie nadal możliwe przeprowadzić egzaminy w tym przypadku.

Aktualizacja 10.11.2020 Egzamin w IARP także został odwołany.

Nieaktualne Prawo Budowlane wymagane na egzaminie w PIIB

Odwołanie sesji egzaminacyjnej może doprowadzić do ciekawej i nieco absurdalnej sytuacji, kiedy to na egzaminie będzie wymagana znajomość bardzo nieaktualnych wersji ustawy Prawo budowlane. Przypomnijmy, iż pomimo dużych zmian we wspomnianym akcie prawnym, które weszły w życie 17 września 2020 PIIB na egzaminach grudniowych wymagało znajomości wg „starego” brzmienia, co było już nieco zaskakujące. W przypadku przełożenia sesji na 2021 rok, oraz obowiązywania wykazu aktów prawnych z lipca 2020 ( podczas przełożenia sesji wiosennej także obowiązywało stare zestawienie), kandydaci będą zmuszeni uczyć się wersji ustawy PB sprzed prawie roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *