Kategorie
Pytania egzamin ustny

Uprawnienia budowlane w specjalności Architektonicznej Wrocław 2018

Egzamin pisemny w dobrej atmosferze, zdało ok 56 z 60 zdających , egzamin ustny trwał 3 dni- w piątek z ok 19 zdało 16. – osoby które nie zdały były to pierwsze 3 osoby które zresztą ponownie podeszły do egzaminu. Na ustnym bardzo fajna atmosfera, komisja przychylna, zadawała dodatkowe pytania gdy odpowiedź nie była wyczerpująca, gdy podano właściwą odpowiedź z automatu przechodzono do następnego pytania. Cudowna pani przewodnicząca. Losuje się pytania i idzie do pokoju obok w którym razem z innymi ok 2 osobami przygotowuje się do odpowiedzi. na to przygotowanie jest 20 minut.. dostaje się także swój projekt plus dwa pytania do których też można się przygotować- pytanie z budowy i z projektu.
Pytania były na kartkach A4 i A5(które wsunięto pod A4) na A4 były pytania rysunkowe np. rozrysować warstwy przekrojowe stropu nad garażem, posadzki w garażu, nad pomieszczeniem ogrzewanym, albo stropodach, albo izolacja ścian piwnicy- trzeba to rysować na tej kartce. Na małych kartkach były pytania bardziej opisowe ja miałam: Nasłonecznienie (linijka słońca), pochylnie dla niepełnosprawnych +szkice, kiedy nie trzeba wentylować kanalizacji san. + pytanie z budowy-strop teriva , i warunki ewakuacji w budynku z którego miałam projekt.
Po udzieleniu odpowiedzi wraca się do pokoju przygotowań, komisja błyskawicznie podejmuje decyzje i zaprasza w celu usłyszenia wyroku
Wszystko w przyjaznej atmosferze.
Ogólnie 20 minut na tych 5 pytań to jest mega mało. Generalnie ciężko jest w tym czasie coś odszukać w aktach prawnych (można mieć swoje ale są też wydrukowane przez nich) i napisać to na kartce plus coś narysować, więc tylko po łebkach najlepiej zlokalizować przepis i go przeczytać!!! potem jak jest czas to zapisać. Szkice bardzo szybkie nie jakieś piękne bo nie ma na to czasu.
Mi się udało.
Pytania na ustnym często dotyczyły zagospodarowania placu budowy, planu bioz , informacji bioz, ale były też pytania jak schemat funkcjonalny szkoły, albo jaka decyzje trzeba uzyskać gdy brak MPZP dla budynku Policji plus uzgodnienia.

Testy na uprawnienia budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *