Kategorie
Egzamin Statystyki

Statystyki i zdawalność egzaminu testowego luty 2021 PIIB

Statystyki i zdawalność testowego egzaminu na uprawnienia budowlane w PIIB w sesji 26 luty 2021 ( przeniesionej z grudnia 2020 r. )

Za Nami pierwszy w tym roku egzamin testowy na uprawnienia budowlane w 2021 roku. Nie jest to jednak rutynowa sesja egzaminacyjna natomiast zaległe egzaminy z grudnia 2020 roku, których nie udało się przeprowadzić ze względu na pandemię koronawirusa. Egzamin przeprowadzono w dniu 26.02.2021 roku jednocześnie we wszystkich okręgowych izbach inżynierów. Ze względów bezpieczeństwa testy zdawano w dwóch turach:

  • o godz. 9.00 – zdawali inżynierowie ubiegający się o specjalność konstrukcyjno-budowlaną
  • o godz. 14.00 zdawały pozostałe specjalności

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna PIIB ogłosiła właśnie jego wyniki przy okazji podając ciekawe statystyki z nim związane.

Test na uprawnienia budowlane – luty 2021- statystyki i zdawalność

Do XXXVI sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane zostało dopuszczonych 3408 osób, z czego ostatecznie do egzaminu pisemnego przystąpiło 2702 kandydatów. W rozbiciu na poszczególne specjalności do testu przystąpiło:

  • 1291 inżynierów ubiegających się o uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
  • 570 osób ubiegających się o uprawnienia w specjalności instalacyjnej sanitarnej
  • 314 zdających wybrało specjalność instalacyjną elektryczną
  • 281 osób ubiegało się o uprawnienia w specjalności inżynieryjnej drogowej

Zdawalność egzaminu testowego

W całym kraju 343 osoby zakończyły egzamin testowy z wynikiem negatywnym. Tak więc ogólna zdawalność egzaminu testowego wliczając wszystkie okręgowe izby inżynierów budownictwa wyniosła 87,3%.

Szczegółowe wyniki oraz harmonogram egzaminów ustnych można sprawdzić na stronach swoich okręgowych izby inżynierów. Egzaminy ustne w poszczególnych izbach, ze względu na obostrzenia sanitarne potrwają nawet do końca marca b.r.

Osoby, które uzyskały negatywny wynik egzaminu pisemnego w dniu 26 lutego 2021 roku, mogą złożyć wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu pisemnego w 37 sesji egzaminacyjnej, której start zaplanowano na 28 maja 2021r. zgodnie z wymaganiami określonymi dla 37 sesji. Szczegółowe terminy podano na stronach okręgowych izb inżynierów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *