Kategorie
Praktyka

Książka praktyki zawodowej – uprawnienia projektowe

Przykład wypełnionej książki praktyk dla uprawnień budowlanych do projektowania bez ograniczeń i w ograniczonym zakresie – część projektowa.

Lp Okres praktyki i daty wpisów Kolejne obiekty budowlane, przy których projektowaniu lub budowie uczestniczył(a) praktykant(ka)

(rodzaj, przeznaczenie, lokalizacja i konstrukcja obiektu, pow. użytkowa i kubatura oraz inne charakterystyczne dane techniczne)

Charakter zatrudnienia (funkcja techniczna i rodzaj oraz wymiar czasowy zawartej umowy) Charakter czynności pełnionych w czasie odbywania praktyki (zapis cotygodniowy) Potwierdzenie i opinie kierującego praktyką (co najmniej raz na trzy miesiące)
1. 21.02-25.02.00 Projekt budowlany i wykonawczy budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Walimiu przy ul. Bocznej 9, dz. nr 222/1

Pow. użytkowa 470 m2

Kubatura – 2200 m3

Pozwolenie na budowę nr 123/98 z dn. 29.02.1998

Budynek jednokondygnacyjny, w konstrukcji szkieletu żelbetowego, ze stromym dachem w konstrukcji drewnianej krytym dachówką.

Ogrzewanie z własnej kotłowni gazowej.

Ściany murowane, technologia tradycyjna

Inwestor : Urząd Gminy w Walimiu

asystent projektanta zatrudnienie na pełnym etacie,

umowa o pracę

– rzut podstawowy Przychodni
2. 28.02.-03.03.00 – rzut podstawowy Przychodni
3. 06.03-10.03.00 – rzut dachu i przekroje
4. 13.03 – 17.03.00 – nanoszenie poprawek związanych ze zmianą funkcji pomieszczeń po uzgodnieniach z sanepid-em
5. 20.03 – 24.03.00 – projekt zagospodarowania terenu wraz z przekrojami przez teren
6. 27.03 – 31.03.00 – rzut dachu i rysunki detali architektonicznych
7. 03.04.- 07.04.00 – zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, nanoszenie elementów konstrukcji na rzutach
8. 10.04 – 14.04.00 – elewacje i poprawki na przekrojach
9. 17.04 – 21.04.00 – rzuty do projektu wykonawczego
24.04.- 28.04.00 – rysowanie rzutu więźby dachowej po wprowadzonych zmianach
04.05 – 05.05.00 – kolorystyka elewacji

źródło: Izba Architektów IzbaArchitektow.pl

4 odpowiedzi na “Książka praktyki zawodowej – uprawnienia projektowe”

Witam,

Mam taką sytuację:
Pracuję w większej firmie budowlanej i inwestycja, przy której obecnie pracuję jest na etapie po oficjalnym zamknięciu dziennika budowy, obiekty mają pozwolenie na użytkowanie ale nie zostały przekazane Zamawiającemu do eksploatacji. Od zamknięcia dziennika budowy mija już 3 miesiąc, w którym usuwamy usterki zgłoszone przez Zamawiającego podczas odbiorów (budowlane, sanitarne itp). Będę chciał ubiegać się o uprawnienia do kierowana robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
Pytania:
1. czy okres tych 3 miesięcy już po zakończeniu dziennika budowy mogę wpisać sobie do książki praktyk? Będzie to uznane jako czas praktyki?
2. Czy praktyki budowlane liczą sie tylko wtedy kiedy trwa proces budowlany tj. tylko wtedy kiedy jest prowadzony dziennik budowy do czasu jego zamknięcia?

Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

1. Generalnie wpisywanie takich robót poprawkowych wiąże za sobą duże ryzyko skreślenia tego okresu praktyki, gdyż są to zwykle drobne prace, nie wnoszące za dużo w pogłębienie wiedzy z zakresu uprawnień kostr-bud. Dodatkowo dla Pana specjalności poprawki z zakresu sanitarnego nie mają żadnego znaczenia gdyż nie o takie uprawnienia się Pan ubiega. Proszę zauważyć iż przy 3 miesiącach na wymagane 18 miesięcy stanowi to już 15% takiego okresu praktyki.
2. Teoretycznie nie muszą być prowadzone roboty budowlane z pozwoleniem na budowę ( oraz dziennikiem), może to być np zgłoszenie. Natomiast kwestią tutaj może być fakt, iż przy drobnych pracach zwykle nie jest wymagany kierownik z uprawnieniami, który taką praktykę mógłby nadzorować. Dodatkowo, jeżeli miałby to być cały okres praktyki, to może pojawić się wątpliwość czy kandydat miał szanse zapoznać się z odpowiednim zakresem wiedzy praktycznej dla uzyskania konkretnych uprawnień.

Poszukuję wzór książki praktyk na ograniczone uprawnienia projektowe w specjalności architektonicznej (inżynier budownictwa).
Interesuje mnie jakie dokładny zakres wpisujecie, bo pisanie „wykonanie rzutów” to chyba za mało. Jeżeli ktoś będzie tak miły to proszę o podesłanie na: mich.sdrw@gmail.com

Mam kilka pytań:
– czy można prosić o przykład książki do uprawnień konstrukcyjnych (taka praktyka jest chyba bardziej opisywana),
– jag wygląda zestawienie zbiorcze budynków (tabelka na początku książki),
– jak najlepiej obliczać ilość czasu do praktyki? czy przeliczać wszystko na godziny, na dni, tygodnie czy jeszcze inaczej? Czy ktoś mógłby zamieścić przykładowe wyliczenie czasu wpisywanego w zestawieniu zbiorczym?

Z góry dziękują i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *