Praktyka zawodowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #10531 Odpowiedz
   Marzena
   Gość

   Witam,
   Mam pytanie odnownke praktyk budowlanych. Pracuję w biurze projektowym sporządzającym instalację sanitarne, czy mogę się również zatrudnić na 1/2 etatu u członka rodziny (dokładnie babcia) i odbyć praktykę architektoniczna?

  • #10691 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Z formalnego punktu widzenia, jeżeli spełnione są wszystkie wymagania co do odbywania praktyki zawodowej oraz posiada Pani odpowiednie wykształcenie to nie ma ku temu przeciwwskazań.
   Maksymalnie osoba, która pracuje już na pełny etat może zaliczyć do 4 godzin praktyki dziennie.

   • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 months, 4 weeks temu przez uprawnienia.
  • #11321 Odpowiedz
   Mariola
   Gość

   Dzień dobry,
   Odnośnie czasu odbywania praktyk to mam pytanie. Np. 1.5 roku praktyki oznacza, że od momentu pierwszej budowy minęło 1.5 roku (praktyka nie trwa ciągiem 1.5 roku tylko zdarzają się małe przewy) i mogę składać dokumenty na uprawnienia. Czy oznacza to że łączna suma praktyk wynosi 1.5 roku i mogę je nawet zdobywać w ciągu 2 lub 3 lat kalendarzowych w zależności od przerw między budowami?

   • #11462 Odpowiedz
    uprawnienia
    Opiekun forum

    Wymagany czas praktyki dotyczy jedynie okresu, w którym praktykant odbywa pracę związaną z daną specjalnością. Tak więc okresów pomiędzy budowami nie należy zaliczać, a łączny okres zdobywania praktyki może trwać więcej niż wymagają tego przepisy.
    Zasady rozliczania praktyki zawodowej

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 5 days temu przez uprawnienia.
  • #11345 Odpowiedz
   Radek
   Gość

   Dzień dobry
   Mam kilka pytań odnośnie praktyki zawodowej:
   1. Pracuje w biurze projektowym (br. drogowa) kilka lat jednak brakuje mi praktyki na budowie. Nie chcę tracić zatrudnienia w mojej obecnej firmie, żeby zatrudnić się na wymagany rok na budowie. Czy jest możliwość abym jednocześnie pracował na pełen etat w dotychczasowej firmie i odbywał bezpłatny staż na 0,5 etatu w firmie wykonawczej (dodam, że firma ta wykonuje inwestycje przy której projektowaniu uczestniczyłem).
   2. Czy po tygodniu takiej pracy j.w. mogę uważać za zaliczony 1 tydzień praktyki projektowej i 0,5 tygodnia praktyki wykonawczej? Realnie rzecz biorąc będę pracować 4 dni w tyg po 10h w biurze i 2 dni w tyg po 10h na budowie. Powinienem to policzyć wtedy jako 4 dni praktyki projektowej i 2 dni wykonawczej czy 5 dni (1 tydzień) praktyki projektowej i 2,5 dnia (0,5 tygodnia) praktyki wykonawczej? Przy założeniu, ze etat to 40h tyg.
   3. W wykazie praktyk muszę przedstawić dany projekt, okres praktyki liczę zatem od momentu podpisania umowy na projektowanie do momentu uzyskania decyzji zrid? Co z okresem „między projektami”, np. czas, w którym startujemy do przetargów, przygotowujemy koncepcję i chwilowo nie robimy żadnego przedsięwzięcia zakończonego pozwoleniem na budowę. Czy ten okres pracy można zaliczyć jako praktykę? czy go pomijamy i nie możemy z tego okresu wliczać czasu do odbytej praktyki?

   • #11463 Odpowiedz
    uprawnienia
    Opiekun forum

    1. Tak jest taka możliwość. Nie ma przy tym znaczenia czy są to roboty, przy których projektowaniu praktykant bezpośrednio uczestniczył. Liczy się tylko ich zakres i zgodność ze specjalnością o jaką się ubiegasz.
    2. Przy pracy na etat bezpieczniej jest zaliczać max 8 godzin dziennie. zasady rozliczania czasu praktyki
    3. Liczy się tylko faktyczny okres praktyki nad projektami, koncepcje, przetargi, materiały reklamowe nie wchodzą w ten zakres.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Praktyka zawodowa
Twoje dane: