Egzamin ustny małopolska konstrukcyjno-budowlane do projektowania i kierowania

Mój egzamin ustny w izbie małopolskiej, uprawnienia konstrukcyjno-budowlane do projektowania i kierowania bez ograniczeń
1. Czy ocieplenie budynku średniowysokiego wymaga pozwolenia na budowę?
2. Warunki techniczne dla ogrodzeń, bram i furtek.
3. Jakie są dodatkowe badania dla pracowników, którzy mają kontakt z substancjami rakotwórczymi i pylącymi? Na czyj koszt są wykonywane?
4. Warunki dla zakotwienia zbrojenia w strefie ściskanej w słupie.
5. Jak się oblicza ugięcia wg Eurokodu w konstrukcjach drewnianych?
6. Zaproponować schemat konstrukcji budynku szkieletowego żelbetowego – jakie elementy, obciążenia itp.
7. Rozrysować węzeł kratownicy stalowej. Dopytka o pracę elementów kratownicy.
8. Narysować i omówić elementy konstrukcyjne w więźbie drewnianej jętkowej.
9. Budynek jednorodzinny częściowo podpiwniczony. Jakie rodzaje wykopów należy wykonać podczas budowy? Narysować rzut, z góry i schemat.
10. Z jakimi problemami musi zmierzyć się kierownik budowy podczas budowy budynku 4-kondygnacyjnego z kondygnacjami podziemnymi posadowionego przy sąsiadującym istniejącym budynku 4-kondygnacyjnym bez kondygnacji podziemnych?

Przebieg egzaminu testowego:

Atmosfera była naprawdę bardzo przyjazna i luźna. Okazuje się, że egzaminatorzy to jednak normalni ludzie, z którymi można normalnie porozmawiać i którzy nie szukają sposobu na zniszczenie egzaminującego 😉 Cały ten stres przed egzaminem był bez sensu! Na ustny egzamin można przynieść swoje materiały i nikt nie zwracał uwagi na to, że są to np. pooznaczane milionem karteczek akty prawne, podręczniki, notatki itp. Na przygotowanie się miałem jakieś pół godzinki, drugie tyle trwało odpowiadanie. W pytaniach, w których żąda się udzielenia jakiejś konkretnej odpowiedzi wystarczy odpowiedzieć nawet jednym zdaniem (zazwyczaj na pytania z aktów prawnych), natomiast przy niektórych pytaniach komisja lubi sobie porozmawiać odnośnie różnych rozwiązań itp. Powodzenia!

Przeczytaj rówież

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *