Kategorie
Pytania użytkowników

Aranżacje lokali a praktyka wykonawcza

Chciałbym zapytać, czy prace aranżacyjne na piętrach budynku dla konkretnych najemców biurowca kwalifikują się do praktyki zawodowej? Obecnie wykonujemy takie prace na kilku piętrach, podczas gdy kilka innych jest już użytkowana. Pozwolenie na użytkowanie dla tego obiektu wydano już około poł roku temu, jednak na niektórych piętrach prace jeszcze trwają – nie wymagają jednak zapewne pozwolenia na budowę. Czy takie prace izba zaliczy do praktyki?


Odpowiedź

Zgodnie z rozporządzeniem ws samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie zakres praktyki powinien być zgodny z zakresem uprawnień o jakie się ubiegamy. Jeżeli mówimy tutaj o uprawnieniach konstrukcyjno budowlanych wykonawczych , a wspomniane prace aranżacyjne to prace wykończeniowe typu GK, sufity, malowanie to można je wpisać do praktyki.

W takim wypadku ważne jest jednak aby stanowiły jednak dodatek do zasadniczej praktyki , a nie jej całość. Komisja kwalifikacyjna OIIB może bowiem uznać, iż podczas takiej praktyki nie było okazji do zgłębienia całej wiedzy wymaganej dla danego rodzaju uprawnień.

Proszę pamiętać również, iż to ostatecznie do danej komisji kwalifikacyjnej należy decyzja o ostatecznym zaliczeniu danego okresu praktyki uwzględniając komplet dostarczonych dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *