Skip to main content

Wykaz przepisów i norm na egzamin na uprawnienia budowlane JESIEŃ 2017

Polska Izba Inżynierów Budownictwa opublikowała wymagania jakie będą obowiązywać na najbliższym egzaminie na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2017.

Wykaz aktów prawnych

W wykazie przepisów zawarto 164 akty prawne, których znajomość będzie wymagana na egzaminie pisemnym oraz ustnym. W wykazie zawarto wymagania dla wszystkich specjalności oraz rodzajów uprawnień w zakresie PIIB. Wymagany stopień znajomości danego aktu prawnego różni się, poszczególnych uprawnień.
POBIERZ WYKAZ AKTÓW

Wykaz norm

Wykaz norm instrukcji, wytycznych i poradników, których znajomość oraz umiejętność praktycznego zastosowania będzie wymagana na egzaminach.

POBIERZ WYKAZ NORM

 

Polecamy

Zakup komplet aktów prawnych wraz z interaktywnym wykazem oraz możliwością sortowania i filtrowania wg specjalności oraz stopnia znajomości. SPRAWDŹ

5 myśli na temat “Wykaz przepisów i norm na egzamin na uprawnienia budowlane JESIEŃ 2017

  1. We wcześniejszym wykazie była chociaż kolumna „Zakres wymaganej znajomości” w której albo było napisane -znajomość ogólna, szczegółowa lub też wyszczególnione działy- teraz takiego czegoś nie ma, więc chyba trzeba zakładać znajomość każdego aktu w całości…

    1. Jest to faktycznie nowość i nie wiadomo do końca dlaczego zostało to usunięte. Być może PIIB opublikuje jeszcze aktualizację tego zestawienia.

  2. Dzwoniłem do PIIB i dostałem potwierdzenie, że jest to ostateczny dokument dotyczący wykazu dokumentów. Nie będzie adnotacji jak w dotychczasowych zestawieniach odnośnie znajomości ogólnej i szczegółowej przepisów. Ma to na celu ujednolicenie przygotowań i niewprowadzanie kandydatów w błąd, bowiem w latach poprzednich kandydaci często prosili izbę o wyjaśnienie zakresu, co należy umieć w ramach znajomości ogólnej itp… Takie usłyszałem wytłumaczenie.

  3. Ujednolicenie przygotowań… Można to tak rozumieć, że teraz każda specjalność będzie dostawała takie same pytania na teście?

    1. Nie, bardziej chodziło o to, że nie trzeba teraz rozróżniać, które akty należy znać w całości, a które ogólnie. Ujednolicenie przygotowań to moje słowo, nie cytat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *