Kategorie
Egzamin

Terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w 2016 roku

Znamy już terminy sesji egzaminacyjnych  na uprawnienia budowlane w 2016 roku:

  • Wiosenna sesja egzaminacyjna rozpocznie się egzaminem pisemnym ( testowym)  20 maja 2016
  • Jesienna sesja egzaminacyjna rozpocznie się egzaminem pisemnym ( testowym)  18 listopada 2016

Przypominamy, iż terminy egzaminy pisemne odbywają się we wszystkich okręgowych izbach w tym samym czasie. Po zaliczeniu egzaminu testowego kandydaci zostaną poinformowani o terminach egzaminów ustnych.

Aby przystąpić do egzaminu należy spełnić wszystkie wymagania formalne ( wykształcenie oraz praktyka ) oraz złożyć wniosek do właściwej Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej o dopuszczenie do egzaminu. Terminy składania wniosków ustalają okręgowe komisje. Zwykle upływają one z końcem lutego w przypadku wiosennej sesji egzaminacyjnej.

Dane kontaktowe do okręgowych izb znajdziecie tutaj: OKRĘGOWE IZBY KONTAKT

 

 

12 odpowiedzi na “Terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w 2016 roku”

Witam.
Jak wygląda tabelaryczne zestawienie projektów? Czy wystarczy wpisać tylko nazwę i zakres jaki obejmował projekt?

Witam. W 2007 roku wybrałem książkę praktyk w Świętokrzyskiej OIIB, której nie uzupełniałem. Od dwóch lat pracuje i mieszkam na śląsku chcę przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji jesiennej w Śląskiej OIIB. Mam pytanie w jaki sposób mam uzupełnić odbycie praktyki zawodowej? Czy na nowych zasadach – oświadczenie i zbiorcze zestawienie? Czy w książce praktyk z woj świetokrzyskiego? Czy potrzebne mi jest zameldowanie w woj. śląskim?

W książce praktyk dokumentuje się praktykę zawodową odbytą do 09.2014. Jeżeli książka została zarejestrowana w OIIB Świętokrzyskiej to tam należy też ją składać.
Po 09.2014 praktykę dokumentujemy w oświadczeniu i dołączonym do niego zestawieniu – nie ma już obowiązku rejestracji.
Izbę wybiera się wg miejsca zamieszkania.

Terminy w poszczególnych Izbach się różnią. Proszę odwiedzić stronę www tej właściwej.

Witam czy mógł bym prosić o spis wszystkich potrzebnych dokumentów do składania starając się o egzamin na uprawnienia??

Czy do książki praktyk/ zaświadczenia na uprawnienia wykonawczo – projektowe trzeba załączać projekty, które wykonało się w trakcie praktyk?

Witam,
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy książkę praktyk (wypełniona kompletnie sprzed wejściem nowego rozporządzenia) można złożyć sporo wcześniej przed złożeniem wniosku na uprawnienia? Załóżmy, że chcę złożyć książkę teraz a przystąpić dopiero w sesji jesiennej?

Izby co roku wyznaczają konkretne terminy na składanie dokumentów i są one dosyć krótkie ( np niecałe 2 tygodnie w Małopolsce). Tak więc z dużym prawdopodobieństwem nie będzie można złożyć teraz na jesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *