Kategorie
Aktualności

Egzaminy na uprawnienia budowlane – wiosna 2010

Egzaminy na uprawnienia budowlane – wiosna 2010

14 maja 2010 r. o godz. 10.00 rozpoczęły się we wszystkich okręgowych izbach inżynierów budownictwa w kraju egzaminy na uprawnienia budowlane.

Pierwsza w tym roku wiosenna sesja egzaminacyjna tradycyjnie już odbywa się w maju. Rozpoczyna się od testu pisemnego, a szczęśliwcy którym uda się go zdać mogą przystąpić do egzaminu ustnego. Średnio w kraju do egzaminów na uprawnienia budowlane przystępuje w każdej sesji egzaminacyjnej ponad 2 200 osób.

Egzaminy na uprawnienia budowlane przeprowadzane są w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa w 9 specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej sanitarnej, instalacyjnej elektrycznej, drogowej, mostowej, kolejowej, telekomunikacyjnej i wyburzeniowej, z uwzględnieniem rodzaju i zakresu uprawnień.

W 2009 r. do okręgowych komisji kwalifikacyjnych wpłynęło łącznie 5238 nowych wniosków o nadanie uprawnień budowlanych. Do egzaminów testowych we wszystkich izbach przystąpiło 4930 osób (łącznie z osobami zakwalifikowanymi w poprzednich sesjach) oraz 271 osób dołączyło do poprawkowego egzaminu ustnego. W minionym roku w rezultacie przeprowadzonych egzaminów, branża budowlana w Polsce pozyskała 4 473 osoby uprawnione do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych.

Aktualnie, izby okręgowe sygnalizują wzrost liczby kandydatów, ubiegających się o uprawnienia budowlane i przystępujących do majowej sesji egzaminacyjnej. Do tegorocznej wiosennej sesji egzaminacyjnej chęć przystąpienia wyraziło m.in. 98 osób w izbie świętokrzyskiej, 330 osób w izbie małopolskiej, 143 osoby w izbie lubelskiej czy 69 w izbie opolskiej.

źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *