Kategorie
Aktualności

Egzamin na uprawnienia budowlane – jesień 2011

25 listopada o godz. 10.00 rozpoczęły się we wszystkich okręgowych izbach inżynierów budownictwa w kraju egzaminy na uprawnienia budowlane. Okręgowe komisje kwalifikacyjnej zakwalifikowały do nich 2890 osób.

Jesienna sesja egzaminacyjna tradycyjnie już odbywa się w listopadzie. Rozpoczyna się od testu pisemnego i osoby, którym uda się go zdać, mogą następnie przystąpić do egzaminu ustnego.

Do tegorocznej sesji egzaminacyjnej okręgowe komisje kwalifikacyjne zakwalifikowały około 2890 osób. Najwięcej w izbie śląskiej – blisko 360, następnie mazowieckiej – prawie 328 i małopolskiej   274, oraz w wielkopolskiej    około 270. Najmniej osób, bo tylko 35 zostało zakwalifikowanych w izbie lubuskiej.

Egzaminy na uprawnienia budowlane przeprowadzane są w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa w 9 specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej sanitarnej, instalacyjnej elektrycznej, drogowej, mostowej, kolejowej, telekomunikacyjnej i wyburzeniowej, z uwzględnieniem rodzaju i zakresu uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *