Kategorie
Egzamin

Egzamin na uprawnienia architektoniczne ZIMA 2020 – terminy egzaminu i kwalifikacji

Termin egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej we wszystkich rodzajach i specjalnościach nadawanych przez Izbę Architektów RP wyznaczono na 4 grudnia 2020 na godzinę 10.00. Egzaminy tradycyjne rozpocznie się testem sprawdzającym znajomość przepisów prawa regulujących proces budowlany. Następnie odbędą się egzaminy ustne, na których sprawdzane będą praktyczne umiejętności nabyte podczas praktyki zawodowej kandydata.

Komisja kwalifikacyjna IARP poinformowała iż ostateczny termin na złożenie wniosków związanych z postępowaniem kwalifikacyjnym o przystąpienie do egzaminu o nadanie uprawnień budowlanych, oraz wniosków o ponowne przystąpienie do egzaminu o nadanie uprawnień w specjalności architektonicznej – w sesji zimowej upływa z dniem  04 września 2020 r.

Warto przypomnieć, iż od 2020 roku, po raz kolejny zwiększono opłaty ponoszone przez kandydatów z tytułu kwalifikowania i przeprowadzania egzaminów: opłaty kwalifikacyjne 2020

Kwalifikacja kandydatów ubiegających się o uprawnienia architektoniczne odbywa się w oparciu o regulamin postępowania kwalifikacyjnego IARP.

IARP nie podała jeszcze aktualnego wykazu aktów prawnych na egzamin w sesji grudniowej 2020.

Aktualizacja! 6.10.2020 IARP opublikowała wykaz aktów prawnych na egzamin w sesji ZIMA 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *