Kategorie
Aktualności

Darmowe normy dla kandydatów na uprawnienia w Podlaskiej PIIB

Inżynierowie ubiegający się o uprawnienia budowlane otrzymają dostęp do katalogu polskich norm dostępnych w bazie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Niestety jak na razie dostęp przysługuje jedynie kandydatom, składającym wnioski kwalifikacyjne w podlaskiej PIIB.

Z naszych informacji wynika iż, każda osoba która złoży wniosek kwalifikacyjny otrzyma 6 miesięczny bezpłatny dostęp do biblioteki online PKN , w wewnętrznym portalu PIIB. Znajdują się tam wszystkie obowiązujące i wycofane polskie normy, oczywiście w formie elektronicznej.

W naszej opinii, jest to bardzo duże ułatwienie dla zdających i krok w dobrym kierunku, gdyż oficjalny dostęp do norm jest niezwykle kosztowny, a pół roku w dostępu edukacyjnego w zupełności pozwoli właściwie przygotować się do egzaminów.

Czekamy także, aż inne okręgowe izby pójdą tym śladem, gdyż z punktu widzenia możliwości technicznych dostęp jest możliwy z każdego miejsca w kraju.

Warto również dodać, iż czynni członkowie PIIB z uprawnieniami budowlanymi mają stały dostęp do elektronicznych wersji norm w ramach swego konta w portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *