Kategorie
Aktualności

Czy egzamin na uprawnienia budowlane w sesji wiosna 2021 się odbędzie?

Zagrożony termin egzaminu na uprawnienia budowlane i architektoniczne w sesji Wiosna Lato 2021. Decyzja o przeprowadzeniu egzaminu zapadnie wkrótce.

Pod dużym znakiem zapytania stoi przeprowadzenie egzaminów na uprawnienia budowlane oraz architektoniczne w sesji wiosna oraz lato 2021, w pierwotnie zaplanowanych terminach. Powodem jest oczywiście panująca już od roku pandemia koronawirusa. W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie zakażeń oraz rekordowych statystykach zgonów, które dotyczą także wielu osób ze środowiska inżynierów i architektów. Główna strona www izby architektów IARP wygląda dziś przerażająco.

Najbliższy termin egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji WIOSNA 2021 zaplanowano na 28 maja 2021 rok. Zgodnie z par. 10 regulaminu postępowania kwalifikacyjnego, najpóźniej na miesiąc przez przewidywanym terminem egzaminu, przewodniczący okręgowej komisji kwalifikacyjnej ma obowiązek zawiadomić kandydata o ustalonym terminie egzaminu. Pozostało już więc niewiele czasu na podjęcie decyzji. W przypadku odwołanej sesji egzaminacyjnej z dnia 4 grudnia 2020, decyzja o odwołaniu egzaminu zapadła 29 października 2020. Tak więc niewiele ponad miesiąc przed jego terminem.

Obowiązujące przepisy co prawda pozwalają na organizowanie zgromadzeń, m.in. w celach przeprowadzania egzaminów zawodowych i na tej zasadzie przeprowadzono egzaminy w lutym 2021. Natomiast teraz sytuacja wydaje się znacznie poważniejsza. Jaką decyzję podejmie PIIB dowiemy się prawdopodobnie już w najbliższych dniach.

W przypadku egzaminu na uprawnienia architektoniczne w IARP, termin zaplanowano na 11.06.2021. Tak więc czas na podjęcie decyzji jest teoretycznie dłuższy o blisko dwa tygodnie.

Jeżeli są osoby, które otrzymały już powiadomienia o dopuszczeniu do egzaminu w najniższej sesji, prosimy o informację w komentarzach, której izby to dotyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *