Zaliczenie czasu praktyk

Uprawnienia budowlane Fora Praktyka zawodowa Zaliczenie czasu praktyk

 • This topic has 23 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated 5 months temu by Dominik.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 24)
 • Autor
  Wpisy
 • #5460 Odpowiedz
  Rafał
  Gość

  Sesja egzaminacyjna wypada w polowie listopada i chcialbym do niego przystapic. Termin składania papierów do konca sierpnia. Wymagany czas praktyki zawodowej bede miec w pazdzierniku. Czy istnieje mozliwosc zaliczenia praktyki zawodowej jezeli mam taka sytuacje np poprzez dostarczenie dokumentu przed egzaminem?

  #5512 Odpowiedz
  Darek
  Gość

  Dzien dobry,

  Mam udokumentowana praktykę projektową (7 lat) i na budowie (6,5 roku) w ksiazce praktyki zawodowej wydanej w 1997 r. W chwili obecnej połowa ludzi, którzy autoryzowali mi podpisami odbycie tej praktyki juz nie żyją. Czy bedzie to honorowane? Czy musze sporządzic do tego zbiorcze zestawienie praktyki (kto może je podpisac skoro tych osób juz nie ma wsród żywych)?

  #5524 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Jeżeli osoby potwierdzające praktykę zawodową posiadały odpowiednie uprawnienia budowlane oraz były członkami izby w momencie odbywania praktyki to taka praktyka powinna zostać zaliczona. Problemy mogą pojawić się w przypadku potrzeby wyjaśnienia wątpliwości oraz konieczności bezpośredniej rozmowy z kierownikiem, ale jeżeli praktyka jest standardowa, zdarza się to niezwykle rzadko.

  #5538 Odpowiedz
  Mateusz
  Gość

  Witajcie.

  Na stronie https://uprawnieniabudowlane.pl/rozliczanie-czasu-pracy-przy-odbywaniu-praktyki-zawodowej/ widnieje zapis dotyczący rozliczania praktyki zawodowej w przypadku np umowy o dzieło, tj. punkt 5. W tekście autor powołuje się na informacje z Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej, mówi On, że niezależnie od ilości przepracowanych godzin w danym dniu jest on zaliczany jako jeden dzień praktyki.
  W moim przypadku pracowałem 4 godzinny dziennie na umowie o dzieło, i tak też policzyłem swoja praktykę – 4h = 1 dzień -> 52 tygodnie / rok. Przed chwilą dzwoniła do mnie Pani z Mazowieckiej Izby z informacją, iż nie uzna mi takiej praktyki.
  Pytanie: czy ktoś z was posiada jakiś tekst źródłowy, decyzję lub cokolwiek innego z tą informacją, na którą mógłbym się powołać przy odwołaniu od decyzji odmownej? POMOCY!

  #5544 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Niestety Izby zaliczają praktykę zawodową według swoich kryteriów i nie ma jednego dokumentu regulującego tę kwestię.
  Linkowany artykuł pochodzi z 2016 roku i od tego czasu mogły nastąpić także zmiany o czym informowaliśmy także użytkowników w komentarzach.
  Jeżeli chodzi o praktykę to w najgorszym przypadku powinna zostać zaliczona przynajmniej połowa okresu.

  #5665 Odpowiedz
  Marek
  Gość

  Złożyłem dokumenty na uprawnienia projektowe, gdzie wykazałem obowiązkowe 12 miesięcy praktyki na budowie z lekkim zapasem kilku tygodni. W listopadzie będę zdawał egzamin na projektowe, ale moim celem są również uprawnienia do kierowania.
  I tu pytanie. Czy mogę do kwalifikacji na uprawnienia do kierowania złożyć te same 12 miesięcy z hakiem, które złożyłem na projektowe plus dodatkowa praktyka tak, żeby łącznie było 1,5 roku ? Teoretycznie wydaje się to możliwe, można zdawać jeden egzamin łączny na oba rodzaje, dokumentując jedną praktyką na budowie, więc na logikę niby jest OK, ale jaka jest praktyka komisji kwalifikacyjnych w tym temacie ?

  Pozdrawiam
  MS

  #5682 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  W przypadku raz odbytej praktyki zawodowej wykonawczej do uprawnień projektowych ( jeżeli zakres praktyki się pokrywa ) to komisja zaliczy ją także do praktyki dla uprawnień wykonawczych. Konieczne będzie jedynie uzupełnienie brakującego okresu – w tym przypadku pół roku.

  #6313 Odpowiedz
  zuzanna
  Gość

  Dzień dobry,
  pracuje z jako inżynier sanitarny na budowie z ramienia podwykonawcy. Mój kierownik robót posiada uprawnienia z ’75 roku więc nie może zostać moim opiekunem praktyk. Czy w takim razie opiekunem praktyk może być kierownik robót sanitarnych z ramienia generalnego wykonawcy?

  #6355 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań w obowiązujących przepisach. Ważne by spełniał wymagania dotyczące kierownika praktyki oraz najlepiej aby był wpisany w dziennik budowy, gdyż niektóre izby tego wymagają ( pomimo tego, iż aktualne przepisy nic na ten temat nie mówią).

  #6357 Odpowiedz
  Zuzanna
  Gość

  Czy wiecie jak jest w mazowieckiej izbie ?

  #6375 Odpowiedz
  daro
  Gość

  Dzień dobry, jak wygląda sprawa z zapisem daty praktyk tzn. rozpoczęcie od wydania decyzji o pozwolenie na budowę czy od wpisu w dzienniku o przejęciu obowiązków przez kierownika budowy i tak samo z zakończeniem tzn. pozwolenie na użytkowanie czy wpis o zakończeniu robót?

  #6376 Odpowiedz
  damian11
  Gość

  Cześć.
  Mam pytanie odnośnie praktyki. W czasie ostatniego semestru studiów drugiego stopnia pracowałem na stanowisku asystent projektanta na umowę o praktykę studencką (6 miesięcy) czy taka forma zatrudnienia będzie normalnie zaliczona do praktyki przy sporządzaniu projektów?
  Z góry dzięki za odpowiedź
  Pozdrawiam

  #6379 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Jeżeli ta praktyka była objęta programem studiów to raczej PIIB jej nie zaliczy.
  Tutaj więcej szczegółów: https://uprawnieniabudowlane.pl/praktyki-studenckie-a-praktyka-zawodowa-do-uprawnien-budowlanych/

  #6380 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Generalnie należy kierować się datą od kiedy wykonywało się obowiązki odpowiednie do zakresu specjalności o jaką się ubiegamy.

  #6556 Odpowiedz
  Mateusz
  Gość

  Witam, jaka musi być nazwa stanowiska do uprawnień budowlanych elektrycznych? Wystarczy Elektromonter czy lepiej jak będzie brygadzista/koordynator?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 24)
Odpowiedz na: Zaliczenie czasu praktyk
Twoje dane: