Zgodnie z uchwałą Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa koszty postępowania kwalifikacyjnego do uzyskania uprawnień budowlanych oraz egzaminu w 2018 roku kształtują się w następujący sposób:
Dla oddzielnych uprawnień budowlanych do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi
- za przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego – 800 zł
- za przeprowadzenie egzaminu na uprawnienia – 800 zł
- za ponowne przeprowadzenie egzaminu ustnego – 450 zł
Dla łącznych uprawnień budowlanych do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi
- za przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego – 1100 zł
- za przeprowadzenie egzaminu na uprawnienia – 1100 zł
- za ponowne przeprowadzenie egzaminu ustnego – 600 zł
Gdzie wnosić opłaty
Opłaty należy wnosić na rachunki bankowe odpowiednich względem miejsca zameldowania Okręgowych Izb Inżynierów, gdzie będzie się starało o uprawnienia. Następnie potwierdzenie uiszczenia opłaty należy dołączyć wraz z innymi dokumentami w postępowaniu kwalifikacyjnym.
18 odpowiedzi na “Koszty egzaminu i postępowania kwalifikacyjnego w roku 2018”
Zagapiłam się z drugą rata na uprawnienia budowlane. Termin zapłaty był do 6.05, myślicie że jak zapłaciłam po terminie normalnie będę mogła przystąpić do egzaminu? Czy pisać jakieś pismo z Ala przeprosinami?? Pomocy…
Nie ma co pisać na forum tylko dzwonić do izby i wyjaśniać sprawę. Postępowanie prowadzone jest o KPA więc są na to procedury.
Jestem w analogicznej sytuacji. Udało się coś załatwić? Proszę o wskazówki.
Jak najszybszy kontakt z izbą.
Czy mogę zapłacić kwotę tylko z przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego, a do egzaminu przystąpić w innym terminie ?
Prawdopodobnie będzie trzeba zapłacić całą kwotę, a następnie po pozytywnej kwalifikacji złożyć wniosek o rezygnację z egzaminu w najbliższym terminie.
Czy po uzyskaniu negatywnego wyniku z egzaminu pisemnego, aby przystąpić do egzaminu poprawkowego trzeba uiścić pełną kwotę za egzamin tj. 800 zł za egzamin za uprawnienia w zakresie wykonawstwa układów elektrycznych? Czy kwota jest pomniejszona o egzamin ustny, do którego de facto nie doszło?
Tak należy uiścić pełną kwotę za przeprowadzenie egzaminu. Obniżona kwota dotyczy jedynie przypadku gdy powtarza się sam egzamin ustny.
Witam.
Mam pytanie. Czy w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa można zapłacić za postępowanie kwalifikacyjne przelewem?? Czy trzeba pieniądze za to postępowanie wpłacić osobiście do banku znajdującego się w budynku izby?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Mateusz
Można płacić przelewem. Warto wydrukować potwierdzenie przelewu i dołączyć do dokumentów kwalifikacyjnych. To samo dotyczy opłaty za egzamin.
Czy po uzyskaniu negatywnego wyniku z części ustnej, kolejnym terminem egzaminu jest tylko i wyłączenie sesja jesienna? czy jest możliwość wcześniejszego podejścia do egzaminu?
Następny termin w sesji jesiennej razem z innymi zdającymi.
Witam,
czy po uzyskaniu kwalifikacji oraz opłaceniu raty za egzamin istnieje możliwość niestawienia się na egzaminie i podejścia w kolejnej sesji egzaminacyjnej bez konieczności powtórnego przechodzenia procesu kwalifikacji oraz uiszczania opłat?
Kwalifikacji nie trzeba ponownie przechodzić. Natomiast aby uniknąć ponownej opłaty to konieczne będzie usprawiedliwienie nieobecności np. zwolnieniem lekarskim.
A czy może ktoś z Państwa wie kiedy pojawia się aktualny wykaz obowiązujących aktów?
Czy nie czekać i zacząć kolekcjonowanie wg starego wykazu, tyle że ściągać świeże akty?
Wykaz pojawia się na wiosnę na koniec lutego lub początek marca.
Czy coś wiadomo, że nadchodząca sesja będzie już uwzględniać kodeks urbanistyczno budowlany. Dzwoniłem do swojej izby, jednak nie uzyskałem odpowiedzi..
Raczej jest to mało prawdopodobne sądząc po tempie prac legislacyjnych.
Tak naprawdę nie zależy to od PIIB, lecz od ustawodawców.